Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A passzív félév is beleszámít...

A passzív félév is beleszámít az államilag támogatott félévek közé?

Figyelt kérdés
Vagyis lehet,hogy a 2 kivett passzív félévem miatt később átkerülök a költségtérítésesek közé?
2009. nov. 28. 12:41
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
ha ezzel a kettővel túlléped a 8 félévet, akkor igen. BA-képzésen 4 évet támogat az állam.
2009. nov. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Igen, beleszámít.
2009. nov. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De ha a 2 passzív év alatt nem támogat az állam és nem kell fizetnie a taníttatásomat,akkor miért számítják bele?Nem hinném,hogy ki tudok majd fizetni 300-600 ezer forintot,hogy befejezzem az egyetemet. :S
2009. nov. 28. 17:02
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem nem számít bele, legalább is nekem nem számították bele. Javaslom az okm.hu oldalon levő vagy a felvi-n található fórumot, ott is utána tudsz olvasni.

2009. nov. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal nem számít bele, kollégiumi férőhelyet legalábbis kaphatsz 8 félév után is, ha van benne 2 passzív.

A legtutibb, ha megkérdezed az egyetemen ahol tanulsz.

2009. nov. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
32%
én úgy tudom, h a passzív félévvel megszűnik az államilag támogatottság. Vagyis egyszerre kell elvégezni egy főiskolai vagy egyetemi szakot
2009. dec. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudok olyanról, hogy a passzívtól bármi para lenne. Úgy tudom, hogy NEM számít állami félévnek (nem is jársz be, mit támogasson rajtad az állam!) + nálunk (BMF) utána nem kaphatsz egy ideig tanulmányi ösztöndíjat (de attól az állami támogatottság megmarad).
2009. dec. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, ha nem veszel fel egy kreditet se, akkor nem számít...

De legjobb, ha utánakérdezel a TO-n..

2009. dec. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
2017. jan. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!