Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » El tudnátok nekem magyarázni...

El tudnátok nekem magyarázni lépésről-lépésre (részletesen), hogy hogy kell az interneten jelentkezni az egyetemre?

Figyelt kérdés
Februárig kell jelentkezni.Már tudom,hogy hova akarok,csak azt nem,hogy mi a menete.
2014. jan. 1. 09:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Most érettségizel vagy már régebben érettségiztél?

Először válasz ki hova akarsz menni..van e az adott szak felvételi követelményéhez megfelelő érettségid

a pontszámítás szabályait is tanulmányozd át..nézd meg hány pontod van..vagy lenne érettségi után (ha még előtte állsz)

Nézd meg a kiválasztott szakon az elmúlt években hány pont volt a felvételi ponthatár..azaz van e esélyed..vagy milyen érettségi eredmény kell(ene) a sikerhez ezt jó belőni előre

1. beregisztrálsz a felvi honlapra

2. én felvim menüben tudsz jelentkezni

Részleteket itt felesleges leírnom annyi a részletszabály..szóval a felvi honlapot tanulmányozd á-tól z-ig alaposan..kell hogy ismerd a szabályokat az nem két-három mondat ami alapján megfelelsz a feltételeknek...

Szakonként is vannak eltérések bőven...

2014. jan. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia.

3 éve érettségiztem.

Most úgy néz ki van esélyem.

A régi pontjaim számolása az megmarad a felvin belül vagy ki kell számolnom újra?

Köszi a választ.

2014. jan. 1. 10:59
 3/6 anonim ***** válasza:

Miota erettsegiztel, azota szerintem van valtozas.

-500 pontos pontrendszer

-egy kozepfoku nyelvvizsga 28 pontot er

Stb. Stb.

2014. jan. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ki kell számolni újra..hisz 3 év alatt van változás bőven, ha a rendszer alapjai nem is változtak meg igazán.

pl. 500 pont a max (igaz ez csak a plusz pontok rendszerében van változás az alap 400 max pontot ez nem érinti)

Sok szakra kötelező lett az emelt érettségi..vagy esetleg alkalmassági vizsgát írtak elő..

minimum ponthatár 260 lett (3 éve még talán 160 volt..aztán lett 200 majd 240 most meg 260..)

Ha nem teszel javító érettségit akkor a jelentkezési határidőig fel kell tölteni a bizonyítványaidat..nem ér rá később

Csak 5 helyet lehet megjelölni..(3 éve az nem volt korlátozva)

Nem lehet csekken befizetni csak utalni a felvételi díjat..

2014. jan. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.Nem semmi változások. :/

Akkor meg is csinálom. :D

2014. jan. 2. 09:04
 6/6 A kérdező kommentje:
Már jelentkeztem,tárgytalan.
2014. febr. 24. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!