Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri szociálpedagógiát...

Megéri szociálpedagógiát tanulni? Aki már végzett ilyen szakon hol kapott állást? Nehéz elvégezni?

Figyelt kérdés
2014. jan. 1. 11:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem nehéz elvégezni, sőt sima ügy, de az elhelyezkedés meg a fizetés egy nagy nulla.

Legalábbis EKF-s haverom ezt állítja meg látom.

2014. jan. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Elvégezni sem azért annyira könnyű. Változatos tantárgyak, van ami sima ügy, de a szakmai tárgyakat általában keményen veszik.

Minden félévben van szakmai gyakorlat, a végén hosszúgyakorlat (Egy félév, minden nap gyakorlat, mintha ott dolgoznál).


A szociális rendszerben a szociális hálóba tartozó intézmények listája és fajtája elég széleskörű; a családegítő, gyerekjólét, nappali ellátás, éjjeli ellátás, hajléktalan szálló, bentlakásos intézmények, lakásotthonok, szenvedélybetegek ellátása, pszichiátriai intézmények, sérültekkel foglalkozó intézmények, családotthonok, kórházak, iskolák, óvodák, stb. - ezekben és a többiben van egy-egy vagy több pozívió, amit szociális végzettséggel be lehet tölteni, pl iskolában gyermekvédelmi felelős, a családsegítésben családgondozó, a kórházban szociális munkás, és így tovább. Tehát elhelyezkedni sok lehetőség van.


Viszont sajnos nem annyira megbecsült szakma, a fizetések alapvetően alacsonyak. Ezen nincs mit szépíteni, emiatt sokan elhagyják a szakmát.


Külföldön megbecsülik jobban, angliában jól lehet keresni szociális végzettséggel, a végzettség nélküli bérminimum kétszerese az alap. Ott a bérminimumból is meg lehet élni, laktam kinn, tudom.


Ezen kívül az számít még, hogy mennyire bírod az adott közeget, embereket, stb, elég változó lehet a felhozatal.

Az iskolai évek alatt különböző intézményekben kell majd szakmai gyakorlatot tölteni, lesznek kötelező jellegű intézmények is, mint a családsegítés meg a fogyatékkal élők köre, de a szociális ellátórendszer törzsgyökeres tagjai között jellemzően a cigányság van túlsúlyban, ezt nem árt tudni. Velük külön történet foglalkozni sokszor, de olyan is van, hogy nincs semmi gond velük.

KÖnnyen előfordulhat, hogy változóak a napok egy egy munkahelyen.


A férfiakat jó néven veszik, ha vannak a szakmában, nekik jó esélyeik vannak szerintem.


Remélem segítettem.

2020. júl. 7. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!