Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudnátok mondani ilyen iskolák...

Tudnátok mondani ilyen iskolákat Budapesten?

Figyelt kérdés
Pszichológián gondolkodom majd ha letettem az érettségit, ahhoz pedig biológia-töri kell. Tudnátok olyan gimnáziumokat mondani Budapesten, ahol emelt biosz+kémia(? nem tudom, van mással egyáltalán?)vagy töri+valami(töri mellett egyáltalán van valami más :D?), esetleg nem tudom mennyire létezik ilyen, biosz+töri szak van?:) Előre köszönöm!
2014. jan. 3. 14:56
 1/1 anonim ***** válasza:
62%

Ki mondta, hogy biosz-töri kell? Jelenleg egy emelt kötelező pszichóra, és elfogadják érettségi tárgyként a matekot, magyart, törit, bioszt, angolt, németet is. Senki se kötelez se a bioszra, se a törire. Tény, hogy ha biológiát tanulsz emelt szinten a középiskolában, az előnyödre válhat, ugyanis sok van belőle az egyetemen, de minden más teljesen opcionális. Érdemes ráfeküdni az angolra is, mert sok angol nyelvű szakirodalmat kell megérteni és megtanulni. Ha bármi egyéb kérdésed adódik magával a pszichológia szakkal kapcsolatban, írj nyugodtan, ott tanulok.


Egyébként nem feltétlenül kell tagozatos osztályba járnod, én sima gimibe jártam, ahol csak 11-12.-ben fakultációkon tanultunk bizonyos tárgyakat nagyobb óraszámban, ezt pedig ráértünk 10.-ben kitalálni. Addig még sok minden változhat a felvételi rendszerben is, mire te oda jutsz. Biosz-kémia tagozatra felesleges menned, kivéve ha érdekel az orvosi is, vagy gyógyszerészeti, vegyészmérnöki stb. Kémiával pszichológián semmire se mész, felesleges tanulás :)

2014. jan. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!