Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a különbség a BME és az OE...

Jeannie kérdése:

Mi a különbség a BME és az OE gépész karai között? Miért olyan nagy a ponthatárkülönbség? Az OE BGK diploma kevesebbet ér majd az életben mint a BME-s? Jó szakember leszek és felvesznek nagy multikhoz jó fizetésért, ha csak OE-s diplomám van?

Figyelt kérdés
Nem érettségiztem anno a középiskolában fizikából, így most fogok majd nyáron emelt szintű vizsgát tenni, így kb. 350-380 pontom lesz, ami a BME GPK-ra nagyon kevés, viszont az OE BGK-ra meg bőven sok. Még nem tudom, hová jelentkezem, a gépészmérnök és a mechatronika is jól hangzik, és csak budapesti egyetem jöhet szóba nappali államilag támgatott szakon. Nem tudom, jó döntés lesz-e az OE, vagy kivárjak és próbáljam meg jövőre a BME-t inkább?

2014. jan. 3. 22:00
 1/1 anonim ***** válasza:

A BME-nek nagyobb a presztízse, de nehezebb és a Bánkin is jó az oktatás, gyakorlatiasabb is.

Ha csak ilyen kevés pontod lesz, akkor kár lenne a BME-t erőltetned, maradj az OE-nél!

2014. jan. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!