Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudtok ajánlani budapesti...

Tudtok ajánlani budapesti gimiket egy 8. -os Fiúnak?

Figyelt kérdés

Szóval 8.-os fiú vagyok és most kell gimnáziumokat választanom. (Budapesten) Az átlagom tavaly és idén is 4,3 volt. A felvételit minimum 60 de inkább olyan 70+ -osra tervezem. Tudtok ajánlani jó gimiket ahova felvennének de mégis színvonalas? Budapesten belül bárhol. Eddig a Leövey Klára meg Szinyei Merse Pál érdekel. Tapasztalokat is írjatok légyszi.

14/F



2014. jan. 5. 20:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%

Hat ha szeretnel nagyon jo gimibe menni akkor menj a Fazekasb, csak oda nagyon jo felveteli kell. 80 pont alatt pda ne is probalkozzal

Szerintem nagyon jo iskola es ha szamit hogy a rangsoron jo helyen van- e , akkor megnyugtatlak mert az orszagban az 1. helyen van.

En is oda jarok :)

Remelem tudtam segiteni:)

ui.: akkor menj oda ha real beallitottsagu vagy

2014. jan. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Karinthy Frigyes Gimnázium? Kéttanos vagy emelt angol tagozatot lehet választani, és nem olyan nehéz, mint a Fazekas. Mert a Fazekas azért nagyon nehéz..... ott bent is kell tudni maradni.
2014. jan. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A Karinthy Frigyes tényleg jó, de azért oda is egy erős felvételi kell és a szóbelin matek-magyar feladatot kell csinálni. (kb. olyanokat mint a központi) Kölcsey Ferenc ha franciát szeretnél tanulni. A Szent László olaszban nagyon jó. Ha több idegennyelvet szeretnél tanulni akkor a Xántus János, bár fizetős. (De megéri, a nyelvoktatás nagyon színvonalas.) Nálunk ezeket a gimiket választják a legtöbben. Sok sikert a választáshoz. :)
2014. jan. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:

Hát 4,3-as átlaggal esélytelen a Fazekas (kitűnő tanulókat nem hívnak be szóbelizni 90 pont alatt!), a Karinthy is (max az emelt angolos tagozatra vennének fel, de azt bárhol megkapod, ide csak a kéttanos tagozatok miatt érdemes jönni). A Szent Lászlóba úgyszintén esélytelen, hogy bekerülj.


Milyen tagozatok érdekelnek? Mert a Xantus tényleg jó, és esélyed is van a bekerülésre, de érdekel a kéttanos oktatás? Óbudait, József Attilát és a Rákóczit tudom még ajánlani. :)

2014. jan. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A Szent Lászlóba szerintem esélyes vagyok :S Meg a Leövey és Szinyei. Szerintem ezek esélyesek, 4,2 nem olyan rossz
2014. jan. 12. 20:02
 6/15 anonim ***** válasza:
Hát azért ne bízd el magad a pontjaiddal kapcsolatban:D de csak hajrá fő a lelkesedés:)!! Én a Rákóczit nem ajánlom… ismerek pár diákot onnan, ha szeretnéd hogy az órán hátul füvet tekerjenek, jelentkezz, várnak szeretettel.. Vagy sznobok járnak oda vagy olyanok akik teljesen a saját kis világukban álnek, mert a többiek halálra cikizik őt! Tisztelet a kivételnek, mert persze vannak ott normálisak is!! Én az Árpádot ajánlom, oda szerintem felvennének, több ismerősöm is jár oda, szeretik, nagyon jó tanáraik vannak, valamint okosak is! A Szinyeit is nagyon dicsérik, az is nagyon jó hely! Még amit tudok ajánlani az a Szent Angéla, ott szintén jó tanárok vannak és jól tanítanak is, legtöbbjük érdekesen, valamint remek osztályközösségek alakulnak ki:)! Erős humán és reálból is tehát bármerre akarsz majd menni, jó ugródeszka, de hasonló az Árpád is!
2014. jan. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Erzsébeten a Kossuth, Károlyi, Vörösmarty, Karinthy esetleg. :)
2014. jan. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:

Gyere Szinyeibe! :)

Én most tizedikes vagyok a Szinyei Merse Pál Gimiben.Nagyon szeretem,1-2 tanárt lehet,hogy nem kedvelek,de összességében az oktatás se rossz.Hangulat mindig jó,minden diák aranyos,jó közösség.Hogy sikerült a felvételid?Átlagod alapján bekerülhetsz.(Ha esetleg a központi nem lett olyan jó e osztályba úgy is bekerülsz.);) Hajrá!Drukkolok.Bármi kérdésed van akkor írj! :)

2014. jan. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ha lesz egy hetven körüli, vagy annál jobb felvételid, akkor megpróbálhatod a Lászlót, nem olyan esélytelen :) A Karinthy viszont már neccesebb, oda még ha be is jutsz, nem biztos, hogy jó lenne.

A 4,2 az össztantárgyi vagy főtantárgyi átlag?

2014. jan. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Össztantárgyi. Leírom a jegyeim:

matek: 4,4

nyelvtan: 4,5

irodalom:4,4

töri: 5,5

angol: 5,5

fizika: 5,5

2014. jan. 21. 19:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!