Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha elfogytak a vizsgaidőpontok...

Ha elfogytak a vizsgaidőpontok, akkor lehet kérvényezni, hogy nyissanak még?

Figyelt kérdés
Egy késői időpontra vettem fel az egyik vizsgámat, de utána még volt két időpontban is, szóval azt gondoltam, hogy esetleges (remélem nem, de ki tudja)megbukásom esetén még lesz rá időm kimenni. Időközben pedig az utolsó időpontok mind beteltek, szóval kezdek kicsit (még jobban) pánikolni, mert egy elég fontos tárgyamról van szó, amire sok másiknak az előfeltétele. Ilyen esetben lehet írni a tanárnak, vagy to-snak, hogy adjanak meg még új időpontot, vagy növeljék meg a vizsgák létszámkeretét? Nem igazán tudom, hogy kihez kéne vagy lehet ezzel kapcsolatban fordulni. Köszönöm előre is a választ! :)

2014. jan. 11. 23:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Erről csak a tanárral tudsz beszélni;ha jófej, és látja, hogy sokan buktak, elképzelhető, hogy csinál másik vizsgát, persze az neki is plusz idő, mivel még 1 vizsgasort össze kell állítania.


Egy jó tanács: ha van összesen 3 vizsga, akkor jelentkezz mindháromra, és ha az első nem sikerül, akkor még mehetsz a másodikra, viszont ha mégsem, nem kell parázni azon, hogy tudj menni vizsgázni később.


Nem sok esélyt látok rá, hogy plusz energiát belefektet a tanárod, de mondom, tanárfüggő :)

2014. jan. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 reptoid ***** válasza:

Kérni lehet, de aztán a tanáron/intézeten múlik, hogy kibővítik-e. Új időpontot kérni viszont szerintem elég esélytelen. Ahhoz termet kell foglalni, új vizsgasort összeállítani, felügyelőket szerezni, javítótanárokat hívni stb. Valószínűleg ők is beosztották jó előre a naptárukat, nem biztos, hogy csak a te tárgyadból vizsgáztatnak, de még van idejük, akkor sem biztos, hogy van kedvük ilyesmivel szórakozni.


Inkább még a vizsgaidőszak elején van értelme esetleg új időpontot kérni, nálunk egy tárgyból még rendesek is voltak, szavazást is írtak ki, hogy mikor legyenek a vizsgák, de plusz időpontot ők sem vállaltak.


Egy kibővítést meg lehet próbálni, de simán visszadobhatják azzal, hogy volt jó pár időpont meghirdetve.

Annyit tudsz esetleg tenni, hogyha még van szabad hely, akkor megkérsz egy ismerőst, aki már letudta a vizsgáját, hogy vegye fel újra. Aztán ha neked nem sikerül, akkor majd egy megbeszélt időpontban ő leadja, te meg gyorsan felveszed. De mondjuk ez sulifüggő lehet, ahol van ilyen várólista a helyekre, ott nem lehet ilyet.

2014. jan. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :) elég sokan buktak már, és azért is teltek be gondolom ennyire tömegesen az utolsó helyek. már az én vizsgaidőpontom utánin egy szabad sincs. mondjuk nem kéne előre a legrosszabbat feltételeznem, hogy nem sikerül majd a vizsga, de azért jó tisztában lenni a lehetőségeimmel. remélem nem kerül majd rá sor, hogy írnom kelljen a tanárnak helybővítésért, de legalább tudom, hogy mi is a teendő.
2014. jan. 11. 23:41
 4/15 anonim ***** válasza:
A tárgyfelelősnek írj egy emailt. Új időpontot nem igen szoktak kiírni, bővíteni a helyeken tudnak, ha több száz fős előadóba van kiírva a vizsga. Amúgy nekem az a megfigyelésem, hogy vizsga előtti 1-2 napban az emberek 10-20%-a leadja a vizsgát... mondjuk ha már nem tudják felvenni, akkor nem biztos, hogy ez így lesz.
2014. jan. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
amúgy, Kedves Első, hogy érted, h jelentkezzek mindháromra. Egyszerre több időpontot is fel lehet venni ugyanabból a tárgyból Neptunon? Bocsi, lehet, h hülye kérdés, de a kifogásom, h még gólya vagyok :)
2014. jan. 11. 23:43
 6/15 A kérdező kommentje:
ez amúgy szóbeli, szóval legalább nem az előadó férőhelyén múlik a kibővítés sorsa :)
2014. jan. 11. 23:45
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha a Neptun engedi, akkor lehet, ha nem, akkor nem. Nekünk nemrég hozták be a Neptunt (ezelőtt ETR volt), szóval nem tudom, hogy miket lehet és miket nem benne. Mindenesetre legközelebbre egy próbát megér.
2014. jan. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
értem, köszi a tanácsot. ha eljutok a tavaszi félévig ( fő az optimizmus :)), akkor mindenképp teszek egy próbát :)
2014. jan. 11. 23:49
 9/15 anonim ***** válasza:

Egyszerre csak egy vizsgát tudsz felvenni. Ha már jelentkeztél egyre, a neptun nem enged másikat felvenni, amíg azt le nem adod.

Egyébként utóvizsga nincs? Mert ott annyi hely biztosan van mindig, ahányan megbuktak.

Én még nem kértem sose, hogy bővítsék a helyeket, úgyhogy személyes tapasztalatom nincs, de úgy hallottam, hogy ez nem egy célravezető dolog és nem is veszik jónéven. Ha jófej a tanár, akkor magától ki fog írni új időpontot.

2014. jan. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
az egyik, az időpontom utáni vizsga uv-ként van feltüntetve, de már ott is mindegyik hely betelt. jááj, nagyon remélem, h nem kerül rá sor, h irjon kelljem neki.
2014. jan. 12. 00:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!