Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van köztetek valaki, aki...

Anonimiss kérdése:

Van köztetek valaki, aki tájépítészetet tanul a BCE-n? Megírná, hogy milyen ott tanulni, milyenek a tárgyak, követelmények, stb?

Figyelt kérdés
Én most kertészmérnökire járok, de nagyon utálom már a sok genetikát, növényszervezettant, biofizikát/-kémiát... Sokkal jobban érdekelne egy kis kreatív munka, matek, építészettörténet:)

2014. jan. 14. 20:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Itt is ugyanannyi seggelni való van, mint kertészmérnökin PLUSZ még egy kis kreatív munka, rengeteg rajzzal, műszaki rajzzal, folyamatos beadandókkal. Sokan nem bírják és átmennek kertészmérnökire inkább.
2014. jan. 15. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ:) Bár úgy tudom, nekünk sokkal több a latin neves fajfelismerés, és a herbárium/morfológiába is több dolog kell.

Az nem baj, ha sokat kell tanulni, de ezerszer inkább terveznék kertet/parkot/stb., mint nemesítenék növényfajokat:D

Gondolom inkább ész kell hozzá, nem magolás, legalábbis remélem:)

2014. jan. 16. 21:33
 3/5 anonim ***** válasza:

Első két félévben a növénytani része több a tájkon, beszámolók ugyanazok a kertészekkel, csak nálunk van még pluszban vessző-rügyfelismerés is. Herbi-morfi szinte ugyanaz, csak máshogy van a számonkérés.


Tájkon is sok felé lehet szakosodni, nem csak kerttervezésre, sőt oda elég kevesen mehetnek szakirányra, külön alkalmassági van oda stb. Ahogy kertészmérnökin is nem csak növények nemesítésére tudsz szakosodni.


Ha vállalod azt, hogy a szorgalmi időszakban minden hétvégente éjszakánként műszaki rajzokkal, ábrázoló geometriával stb. akarsz szenvedni és még emellett tanulni valamikor, gyere, csupán mondom, hogy egyáltalán nem könnyű ez a szak.

2014. jan. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!:)

Tudom,hogy nem könnyű a szak, és nem is azért érdekel, mert azt hiszem, meg azt is tudom, hogy kertészmérnökin is lehet többfelé szakosodni, de tényleg főleg ilyenek vannak: gyógynövény termesztés, dísznövény termesztés, és hasonlók...

Én nem tudnám ezt elképzelni a jövőmben:(

Rajzolni szeretek nagyon, és szerencsére jó tanárunk volt, jó sokat szenvedtünk néha egy-egy kocka/kéz/gyűrt papír rajzzal, de szerintem menne:D

Ezen kívül matekot is szeretem:)

Bár egy kicsit (nagyon) megrémítettél ezzel az éjszakai szenvedéssel, azért belevágok, max. visszajövök ide, ha nagyon durva lenne.:P

2014. jan. 23. 01:22
 5/5 anonim válasza:

Sokfelé kell koncentrálni, és eszméletlen mennyiségű hasznosíthatatlan elméleti tudást kérnek számon. Nem ajánlom.

Én amúgy biosz-kémia téren eléggé gyökér voltam, de simán hozom a 4,0 feletti átlagot.

2015. febr. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!