Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van lényeges különbség a...

Van lényeges különbség a gimnázium, a szakközépiskola és a szakiskola között?

Figyelt kérdés
Ha igen, mi az?

2014. jan. 15. 14:06
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

gimnázium -> érettségit ad, mehetsz vele tovább egyetemre/főiskolára

szakközép -> szakmád + érettségid lesz

szakiskola -> csak szakképzés

2014. jan. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Az előző válaszadót kiegészíteném annyival, hogy szakközép után is lehet főiskolára/egyetemre menni, max. "szűkebb" a jelentkezési lehetőség, mert ezt v. azt nem tanul az illető az adott szakközépben.
2014. jan. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

És a szakiskola rövidebb is.


Továbbá a szakközépben szakmai tárgyak vannak, és kevesebb közismereti tárgy. A gimnáziumban megválaszthatod az egyik érettségi tárgyadat, a szakközépben nem. (Bár a rendelet furcsa módon "kötelezően választhatónak" nevezi a szakmai tárgyat.)

A szakiskolában lényegében alig van közismereti tárgy, onnan már nagyon nehéz visszakerülni egy középiskolába és eljutni az érettségiig. Ne válaszd.

2014. jan. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Azért azt nem mondanám,hogy olyan nehéz eljutni szakiskolától az érettségiig.

Szakmunkásba kezdtem,majd vissza mentem és le érettségiztem.Most egyetemre készülök.Szóval semmi sem lehetetlen.van még pár ilyen ismerősöm.

De ez így hosszabb folyamat.Ha lehetőséged van akkor egy jó gimnáziumot vagy szakközepet válassz.

2014. jan. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Utolsó: és láttad már, hogyan változott a tanterv legújabban? Hidd el, nem lesz könnyű a maiaknak.
2014. jan. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Tudom,hogy nem lesz könnyű nekik.Azért írtam a kérdezőnek,hogy inkább egy jó gimnáziumot vagy szakközepet válasszon.Érettségi után mehet egyetemre vagy ha úgy gondolja tanulhat szakmát.
2014. jan. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%

Csak hogy eloszlassam a homályt néhány ember fejében:

A szakközép is felkészít az érettségire. És nem vagy köteles abból a tárgyból érettségizni, mint ami a szakirányod. És nem szűkebb az egyetemi/főiskolai választék, csak más. Például műszaki pályán külön előny a műszaki szakközépiskola elvégzése. Humán irányokban meg inkább a gimnázium előnyös.

2014. jan. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%

"És nem vagy köteles abból a tárgyból érettségizni, mint ami a szakirányod."

De. Aki most választ iskolát, az már igen. Nem az én fejemben van homály, hanem a tiédben elavult információk.

2014. jan. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat!
2014. jan. 16. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!