Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mely középiskolák szerveznek...

Mely középiskolák szerveznek német emelt szintű érettségit?

Figyelt kérdés

Melyik sulinál érdemes emelt szintű német érettségit tenni?

Egyik ismerősöm a Szent László Gimnáziumban érettségizett emelt szinten és ott nagyon keményen megszivatták :(



2014. jan. 19. 15:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Itt valami kavar van.

Az emelt szintű érettségiket a kormányhivatalok szervezik, ők jelölik ki a helyszínt és ettől teljesen függetlenül a vizsgáztató tanárokat is.

Egy középiskolában legfeljebb a jelentkezésedet adod be, illetve a vizsga helyszíne is egy középiskola, de semmi több. Senki a világon nem tudja még, hogy melyik középiskolában ki fog emelt szinten vizsgáztatni.


Úgyhogy ez nem szempont. Jelentkezz bárhol.


Zárójelben: se te, se én nem tudjuk, mi történt azon a vizsgán. Én több mint húsz éve foglalkozom érettségivel, és még sose láttam szívatást. Egyszerűen nincs rá oka senkinek. Ráadásul egy emelt szintű bizottságban három különböző iskola tanáraiból hozzák össze a bizottságot. Viszont olyannal már sokszor találkoztam, hogy valakinek a tudásának a hiányosságaira a vizsgán derült fény (naná, ez a vizsga célja), és az illető utána a vizsgáztató(ka)t okolta. Persze az is lehet, hogy tényleg megszívatták, de azért ennek bemondásra ne adj olyan nagy hitelt...

2014. jan. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem :) Köszönöm szépen a választ :)
2014. jan. 21. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!