Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen irányban haladjak...

Milyen irányban haladjak (társadalomismeret projektfeladat)?

Figyelt kérdés

[link]


Házi büdzsét szeretném választani, de nem tudom, hogyan tudnám kitölteni a 10-12 oldalt. Addig oké, hogy ott vannak, mi alapján kell megírni, de kicsit félek, hogy nem csinálom jól és nem lesz meg az adott oldalszám.



2014. jan. 19. 17:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem akarlak megbántani, de ez nem egy sima kis házi feladat, hanem konkrétan az érettségid. Más tárgyból sem fogunk beülni helyetted az írásbelire és megírni. Teljesen opcionális a társadalomismeret érettségi, nem kötelez rá senki, ha nem megy egyedül, akkor inkább ne erőltesd. De semmiképpen ne várd, hogy majd más segít benne, a diplomamunkádat sem írják meg helyetted.
2014. jan. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Sajnos két választott tantárgyamnak kell lenni, mert diszkalkuliás vagyok, így a matek helyett kell választanom egy tantárgyat. Földrajzból már semmire sem emlékszem, a kémia nem megy, a fizika sem, a biológiával már elvagyok késve, tesi sem az erősségem, a második nyelvet nem szeretem, filozófiának nem látom értelmét + az sem annyira egyszerű / könnyű... Így maradt a társadalomismeret.
2014. jan. 19. 17:14
 3/13 anonim ***** válasza:
Ácsi. Projektfeladattal csak úgy érettségizhetsz, ha van projektvezető tanárod, akivel már a témaválasztástól kezdve mindent megbeszélsz, és rendszeresen konzultálsz. Úgyhogy fordulj a tanárodhoz a kérdéseiddel. Nem véletlenül van így kitalálva a rendszer.
2014. jan. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Először ezt olvasd el: [link]

Egy dologban tévedtem, a témaválasztás önálló, de ezen már úgyis túl vagy, viszont a többit a tanároddal kell megbeszélni, az ő feladata a munkanapló valóságosságának az ellenőrzése is. És ezt nem tudja megtenni, ha mindenféle ismeretlen idegenekkel konzultálsz a neten, akikről azt se tudod, kicsodák, miközben van egy diplomás segítőd, akinek ez a dolga.

És igaza van az elsőnek, ez nem egy házi dolgozat.

2014. jan. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen, van egy diplomás segítőm, akire ráírtam Facebook-on (gyesen van, volt ofőm), aki akkor 2 órája látta az üzenetemet, mikor kiírtam a kèrdésemet. Még mindig nem irt vissza... Nem nagyon szerettük egymást...
2014. jan. 20. 09:35
 6/13 anonim ***** válasza:

Hát azért lehet, hogy egy gyesen lévő tanárnak nem ez a legfőbb dolga, hogy a nebuló üzeneteire 10 percen belül válaszoljon. Fog válaszolni, ha lesz ideje, van más dolga is, azért van gyesen, és a vasárnap meg neki is vasárnap. Lehet, hogy a családjával volt elfoglalva...


Ez nem szeretet kérdése, hanem miniszteri rendeleté. A leírás szerint ha iskolás vagy, akkor automatikusan a tanárod lesz a konzulens. Ha most is tanulod ezt a tárgyat, akkor a mostani tanárod. Ha most nem tanulod már, akkor meg kell kérni az érettségit szervező igazgatóhelyettest (esetleg osztályfőnök közbeiktatásával), hogy jelöljön ki neked egy tanárt, aki majd érettségiztetni is fog, és vele kell konzultálnod. Mivel még nem kellett leadnod a jelentkezést (de ha leadtad, akkor sem összesítették még), így nem is biztos, hogy ők már rájöttek, hogy erre szükség lesz. A gyesen lévő tanár valószínűleg nem játszik.

2014. jan. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom, elgondolkodtam azon, hogy nem társ.ism-ből fogok érettségizni, mert a gyesen lévő tanárom is jelen van ebben a dologban és mint korábban írtam, nem voltunk egymásnak a szívünk csücskei. Rajta kívül még van egy társ.ism. tanár, aki az osztályt tanítja, de ő nem érettségiztethet, csak az ofőm, aki gyesen van. Majd ha lesz vele órám, megfogom kérdezi tőle, hogy ilyenkor mi a helyzet és azt is, hogy leadhatom e...
2014. jan. 20. 11:09
 8/13 anonim ***** válasza:
Hogyhogy nem érettségiztethet? Akkor nem is taníthatna.
2014. jan. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hát igen, ez meg a másik. Elviekben más szakot végzett el (töri, politológia és még valamilyet), de valamiért taníthat, de nem érettségiztethet. Nem tudom, hogy van ez...
2014. jan. 20. 11:45
 10/13 anonim ***** válasza:
Szabálytalanul.
2014. jan. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!