Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE TTK-n átlagban milyen...

ELTE TTK-n átlagban milyen átlagtól szoktak adni tanulmányi ösztöndíjat?

Figyelt kérdés
Két embert kérdeztem, és mindketten sokkal másfélébb módon magyarázták, ezért érdekelne, h is van :D

2014. jan. 19. 20:51
 1/9 anonim válasza:

Az ösztöndíj megállapítása a köv. módon történik:

Tegyük fel hogy felvetted A,B kurzusokat. Meg van határozva, hogy az ezekből szerzett érdemjegyed hány ft-ot ér. Konkrétan le van írva, hogy A tárgyból egy ötös az ér 1900 ft-ot, B tárgyból ez viszont csak 1300 ft-ot ér (mert sokan szereztek belőle jó jegyet ami lecsökkenti az értékét). Az összes tárgyadat összegzik és ha ez elér egy bizonyos szintet pl. 7000 akkor ezt a számot beszorozzák egy félévente változó szorzóval (1-nél nagyobb szám mindig), előző félévben 1.39 volt azt hiszem, de ez nagyon magas értéknek számít, általában 1,2 körül. Tehát ha pont elérted a 7000-es összeget akkor ezt beszorozzák 1,2-vel és kapsz 8400 ft-ot havonta.


ELTE TTK-n nincs igazán értelme annak a kérdésnek, hogy milyen átlagtól adnak ösztöndíjat. Ha megcsinálsz pl. 30 kreditet mondjuk 3,5-ös átlaggal akkor kb. garantáltan kapsz vmennyit majd, de az is lehet hogy rosszabb az átlagod viszont a pénzesebb kurzusokat jó eredménnyel zártad és így is sikerült elérned a mininummot.

2014. jan. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, most már értem. :) mikor szokták meghatározni, hogy milyen összeget elértek kapnak ösztöndíjat? amúgy, ha egy tárgyból nem megy ki valaki (mert nem volt meg az előfeltételem sajnos), arra levonnak valamennyi összeget/pontot?
2014. jan. 20. 20:40
 3/9 A kérdező kommentje:
idén tényleg 12900 az alsó határ? :O
2014. jan. 20. 20:48
 4/9 anonim válasza:

Az összeget az adott félév kezde után pár héttel szokták közölni.

Ha valaki nem megy el egy tárgyból vizsgázni akkor nincs semmi levonás, egyszerűen nem kap pénzt azért a tárgyért. Persze ha buksz egy tárgyat akkor fizetned kell majd vmennyit.

Igen, idén valóban ennyi volt az alsó határ, de a rendkívül magas szorzó miatt (1.39 azt hiszem). Elég szép pénzeket lehetett kaszálni, sajnos köv. félévben ennél lényegesen kevesebb lesz már. Ez a mostani kivétel volt, kb. a dupláját kaptam annak a pénznek amit alapból szoktam.

2014. jan. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
most már tényleg értem :D köszönöm szépen a választ! amúgy hh tárgybukás esetén kell fizetni? nem úgy van, hogy a 2. uv esetén kell vmennyi összeget elutalni Neptunra? szerencsére eddig nem került rá sor, de mondjuk egy tárgyból nem is mehettem ki alapból vizsgára, szóval ilyenkor is kell majd fizetnem? mert igy elvileg belőlem buktam.
2014. jan. 20. 22:50
 6/9 anonim válasza:

2. UV esetén is kell fizetni vmennyit, talán 3k de nem biztos.

Mivel buktál egy gyakot ha jól értem, elképzelhető hogy csak a gyakért kell majd fizetned és az előadás vizsgáért nem. Meg van határozva hogy a másodszori tárgyfelvétel mennyibe kerül. (Attól függ hány kredites tárgyról van szó; több kredit többe kerül).

2014. jan. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
igen, a gyakorlat volt az előadás előfeltétele, de abból mondjuk nem is volt vizsga (előadásból), hanem, ha meg lett volna a gyakorlat, azzal azt is teljesítettem volna. csak sajnos több óráról voltam kénytelen hiányozni, mint ami megengedett volt, így nem volt meg az előfeltételem a gyakorlati vizsgához. nem is értem, h nem tudtam, h fizetnem kell a másodlagos tantárgyfelvételért. nagyszerű :(
2014. jan. 21. 16:38
 8/9 anonim ***** válasza:

sziasztok! énis friss elte ttk-s vagyok, úgyhogy kérdeznék ezzel kapcsolatban.


nézem most ezt az excel táblázatot, hogy mi mennyit ér tárgyanként, namost csomó tárgyból ötös lettem, a ketteshez oda van írva, hogy 1054, de a többi mind ki van nullázva. ez mit jelent? nem mindnél számít a jegy, csak hogy megvan? mert ez elég gáz.


másik pedig, hogy 4 tárgyat nem találok a listán, lehetséges, hogy ezeket nem is nézik? matek ea, gyak, fizika gyak, és mégegy tárgy.

2014. jan. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
szerintem a mostani táblázatot majd csak akkor teszik fel, ha lezajlik a vizsgaidőszak. addig biztos frissiteni is fogják :)
2014. jan. 24. 00:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!