Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen iskola kell ahhoz hogy...

Milyen iskola kell ahhoz hogy valaki tűzoltó legyen és vannak Magyarországon női tűzoltók?

Figyelt kérdés
2008. júl. 17. 15:49
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
41%

tiszti főiskola ajánlott, de nem feltétlen, lehet érettségivel is felvesznek, csak nem olyan könnyen és nem olyan pozícióba


hát én még nem hallottam női tűzoltókról, mivel ez azért elég veszélyes munka, de én is az szeretnék egyszer lenni =) (mármint tűzoltó/nem nő tűzoltó/)

2008. júl. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Az egyik kis ismerősöm szeretne majdan tűzoltó lenni (10éves lány) és mindig kérdezgeti mi kell ahhoz hogy tűzoltó legyen milyen suli. A gimit azt sejtettem csak a Tisztit nem. Köszi
2008. júl. 17. 19:35
 3/23 anonim válasza:
25%
nemrég voltam egy tűzoltós bemutatón, és pont hallottam ezen kérdéseket, amint 1 lány föltette a laktanyában lakó embereknek. ehhez olyan iskola kell az az akármilyen valami, tiszti :) és női tűzoltók inkább pesten vannak, és mint "balesetmegelőzés" dolgoznak, tehát nem a vészhelyzetekben.
2008. júl. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
9%
Én úgy hallottam, hogy felsőfokú dipomával (mindegy milyen) lehet jelentkezni, csak egy fizikai felmérőt kell teljesíteni. Egyik volt főiskolás társam pl így lett tűzoltó , méghozzá valami magasabb beosztásban.
2008. júl. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
34%
férfi tűzoltó: ha vonulós szeretne lenni akkor először egy technikusi iskolát kell elvégezni ha irodán akkor főiskolát!
2008. júl. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
89%

Gyerekek, eddig az összes válasz helytelen:) Én hivatásos tűzoltó vagyok. Két részre oszlik a dolog. Vannak a hivatásos tűzoltók amelyek általában városokban vannak. S vannak a köztestületi tűzoltók. Utóbbi sima közalkalmazott s nem hivatásos jogviszony. Kevesebb pénzt kapnak, nincs rendfokozatuk, nem jár veszélyességi pótlék, nincs nyugdíjkedvezmény stb. A hivatásos (az általánosságban vett tűzoltó)rendfokozattal rendelkezik, hivatásos szolgálati törvény vonatkozik rá, stb. Tűzoltóságokra általában besztott tűzoltóként lehet kerülni. Minimum SZAKMUNKÁS végzettésg, de jobb szeretik ha érettségid is van. Aki szakmunkással megy oda, ugyanannyi pénzt kap s ugyanannyi megbecsülést mint aki érettségivel megy. Nincs különbség. Annyi a különbség, hogy aki rendelkezik érettségivel az később tovább meteh tűzoltó technikus tanfolyamra ami 10hónap. Ehhez zászlósi rendfokozat jár. Egy ilyen sulival lehet az autón úgynevezett szerparancsnok, vagy különleges gépkezelő. Ahogy a tűzoltóságra felvesznek egyből el kell menni az alaptanfolyamra ami 4 hónapos. Ez a feltétele, hogy vonulhass. Tehát nem kell ide diploma, meg ilyen olyan iskola:D:D

Pl diplomával fel sem vehetnek vonulós tűzoltónak beosztottként. Máshogy meg nem fognak.

Kivéve: Néha néha (protekciómentes helyeken) keresnek megüresedő állásra tűzmegelőzős kollégát. Ez azt jelenti, hogy "szép ruhában" fogadod az ügyfeleket, engedélyezéseket végzel, tüzet is vizsgálsz, stb. Alapban hadnagyként kezdessz ha elvégzed a sulit.

Nőket tűzoltóként a magyar törvények miatt NEM VESZNEK FEL vonulós tűzoltóként, SEM PESTEN SEM VIDÉKEN! Max a köztestületi tűzoltóságokon ahol szinte mondottam nincs nagy szortírozás, az megy aki a parancsnoknak szimpatikus. Tehát nők csak tűzmegelőzősök lehetnek. Vagy személyzetisek. De vonulni sosem fog. RÖviden ennyi.

2008. aug. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
64%
Én is tűzoltó vagyok és egy az egyben egyetértek az előttem szólóval.
2008. szept. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:
35%

Tisztelt tűzoltó urak mér hiszik azt hogy egy nő nem képes megállni a helyét a tűzoltóságon. Ha nem is adnak rá esélyt hogy belekostoljon milyen is egy tűzoltó élete. Ha a nő úgy gondolja hogy nem birja a nagy terhet és nem állja meg a helyét úgyis ott fogja hagyni azt a munkát. Hagyni kéne hogy a nők is belekóstolhassanak az ilyen munkákba. Egy lány aki szerint egy nő is végre tudná hajtani ezt a munkát.

Ezt az összes férfi tűzoltónak üzenem!

2009. márc. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
20%

EZT A SOK NYAF NYAFOT, DE MEGNÉZNÉM MIKOR 20KILÓS LÉGZÖVEL MEG 10 KILÓS RUHÁBAN KELL FELSZALADNOD A TIZEDIKRE MIT CSINÁLSZ..

VANAK NÖI TÜZOLTÓK, CSAK ÖK ÁLTALÁBAN NEM VONULNAK HANEM IRODÁBAN VANNAK, DE TÜZOLTÓ NÉMELYIK ÉS MÉG RANGJA IS VAN. AMUGY ELÉG AZ ÉRETTSÉGI IS IGEN..

EGY TÜZOLTÓ FELESÉG

2009. júl. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
11%

Nincsenek Magyarországon női tűzoltók.

Gyere Angliába...én is azért vagyok itt.. :)

Itt nincs nemi megkülönböztetést, mint "otthon".

2009. dec. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!