Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek felvennének ide?

Szerintetek felvennének ide?

Figyelt kérdés
Debrecenben a zeneművészeti szakközépiskolába. 2 évig zongoráztam 4 évig hegedültem. De abba hagytam és csak 2 év múlva jutnék be mert 2 év kell, hogy megtanuljam a nagybőgőt. De valami módon nem tudnék bejutni? Anyukám ott tanult. Tesóm ott tanít. Csomó ismerősünk van ott. Szóval valami módon nem juthatnék be oda? Mert most írtam 1 katasztrofális felvételit és nagyon szar lett a fél évi átlagom. És inkább el szeretnék én is kezdeni újra zenélni. Csak hát 2 évre hova fognak engem így felvenni ilyen jegyekkel? Szerintetek lehet valami esélyem, hogy bejussak oda valami módon?

2014. jan. 24. 14:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Az ismerősök szerintem többet tudnának erre a kérdésre felelni. Tény, hogy protekció lenne, de a kapcsolatokat ki kell használni. Középsuliban még lehet protekciózni, egyetemen már nem fognak számítani az ismerősök.
2014. jan. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Megadtad a felvételi papíron ezt az iskolát?
2014. jan. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Sima hegedű-tudással nem lehet oda bekerülni?

Miért kell feltétlenül a nagybőgő?

2014. jan. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ne adtam meg mivel azt mondta anyum, hogy muszáj oda a hegedű. Nem muszáj pont a nagybőgő. Csak már hegedűvel nem mehetek oda meg zongorával sem mivel ott hagytam és nincs meg 1 eredményem se. És a nagybőgőt 2 év alatt megtanítanák nkem. Szóval ezért kell a nagybőgő. És nem írtam be ezt a sulit mivel ugye mint mondtam anyum azt mondta, hogy kell oda hangszer meg zeneelmélet.
2014. jan. 24. 15:19
 5/9 anonim ***** válasza:
Drágaságom, zenei szakközépbe azért megy az ember, mert muzikális és a zenével szeretné tölteni az életét, a jelentkezők 95%-a kiskora óta zenél, aki csak pár éve, azt max. akkor veszik fel, ha valami hihetetlenül tehetséges. Nincs értelme azért megtanulni nagybőgőzni, hogy felvegyenek. Nem azért tanulunk hangszeren játszani, hogy aztán felvegyenek, éppen fordítva. Ebben az évben sehogy sem fogsz már bekerülni, tölts el egy évet egy gyengébb suliban, szenteld az idődet a zenének, és ha még mindig oda akarsz járni, és jól felkészültél, akkor a zeneelméleti szakra bekerülhetsz, az nem igényel kiemelkedő tehetséget semmilyen hangszeren sem. Más kérdés, hogy a középiskola után ezzel mire mész.
2014. jan. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát nekem a zenéhez van tehetségem. Senki nem mondott olyat hogy azért akarok oda bekerülni hogy bejussak egy suliba. Én azért tanulok akarok újra zenével foglalkozni mert rájöttem hogy ezt nem hagyhatom abba. Mindenkinek van valami amiben jó én ebben vagyok jó. Tudok hegedülni zongorázni és egy dalt el tudok játszani furuján. Szóval nekem ehez van tehetsegem es én szeretnek a zenével ujra foglalkozni.
2014. jan. 24. 22:49
 7/9 anonim ***** válasza:
Nyilván látatlanban nem lehet véleményt mondani, de másaz hogy tudsz játszani egy hangszeren és más az, hogy tehetséges vagy benne. Meg hát ugye az sem mellékes, hogy milyen szinten állsz. De erről az évről már úgyis lemaradtál, én a helyedben inkább a hegedűt erőltetném. Voltál versenyeken? Tisztán énekelsz? Jártál szolfézsra, vannak zeneelméleti ismereteid? Ezek mind-mind szükségesek. Jó, a verseny nyilván nem, de az mutatja azt, hogy tényleg tehetséges vagy, vagy csak úgy játszogatsz egy hangszeren.
2014. jan. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem voltam versenyen. Szolvézsra is jártam.Hegedűt már nem erőltethetem sajnos. Már lekéstem róla mikor abbahagytam. Hát akkor így jártam. Akkor majd 2 év múlva fogok csak bekerülni oda sajnos. Ez van. Na de azért nagyon köszönöm a segítségeteket. Amúgy jó, hogy van tehetségem a zenéhez mivel nagypapám hegedült anyukám tesóim is hegedülnek. Velem öröklődött. És akárhány év telt el azóta mióta hegedű volt a kezemben még mindig el tudok rajta játszani pár dalt.Szóval nem fogom elfelejteni soha a hegedülést. De a zongorázást sem. Szóval 2 év múlva lesz majd nagybőgő és akkor bekerülök oda. Na köszi még 1x a segítségeteket.
2014. jan. 25. 05:53
 9/9 anonim ***** válasza:
Budapesten a Bartók Konziba volt rendkívüli felvételi eljárás, szerintem ebben az évben is lesz tavasszal valamikor. Még most pár hét alatt zongorából meg tudod tanulni a felvételi anyagot, privátban írhatok jó darabokat, bekerülhetsz! Nyugi minden rendben lesz :))
2015. febr. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!