Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » [Debreceniek] Megéri-e jelentk...

[Debreceniek] Megéri-e jelentkeznem a debreceni Mechwart András Gépipari Szakközépiskolába?

Figyelt kérdés

Érettségi után szeretnék menni 'Gépgyártástechnológiai technikus' képzésre. Több kérdésem is lenne, mivel még nem annyira néztem utána ennek, vagyis most is olvasgatom, csak elszeretném oszlatni a kételyeket.

Először is: 1éves vagy 2éves a képzés? Mennyire nehéz bejutni, egy 4-es átlag elég? Ez egy OKJ-s képzés vagy rendes szakmai (igazából nem tudom, hogy van-e különbség a kettő között)? Ösztöndíj van (igazából nem létszükséglet, csak jól jönne egy kis zsebpénz)? Kell választani a gépgyártáson belül valami szakosodást, vagy magába foglal mindent? Úgy értem, hogy van-e külön CNC és hegesztői képzés például, vagy egyben van minden? Mennyire keresett szakma Magyarországon a CNC esztergályos? Egyenlő ez a képzés az interneten található képzésekkel, amik több százezer forintba kerülnek? Tandíj van (ez most csak így hirtelen eszembe jutott már)?

Igazából Németországban szeretnék dolgozni a szakma elvégzése után. Ott mennyire keresett ez a szakma? A hegesztőt tudom, hogy nagyon, de az nem vonz. Ha 1 éves a szakmai képzés ellehet sajátítani ennyi idő alatt a fémforgácsolóit?


Elnézést, hogy ennyit kérdezek, de aki ért hozzá, az megtudja válaszolni mindent. :)

Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. jan. 24. 21:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Nos, vannak Mechwartban végzett kolegáim én pedig a Bánkiban végeztem tavaly ezen a szakon Nyíregyházán.

OKJ-s képzés, tehát középfok. Ösztöndíjról nem tudok. Nem, nem kell szakosodást választani, viszont ráhangolódhatsz bizonyos tárgyakra komolyabban, ha úgy tetszik önerőből, én a CNC-t választottam, mert tanítják, bár, ha jól tudom idén szeptembertől NEM KAPHATSZ forgácsolói papírt, CNC forgácsolóit értek ezalatt, mi voltunk az utolsó ilyen évfolyam, ha jól tudom és a mi bizonyítványunk egyenlő az általad interneten találhatókkal megnevezettekkel.

Az, hogy CNC tág fogalom, ma már szinte minden forgácsoló gép rendelkezik CNC vezérlővel, vannak megmunkálóközpontok, esztergák, esztergamegmunkáló központok (tehát meghajtott szerszámok, marás esztergagépen), ezenkívül köszörű, tömb és huzalos szikraforgácsolás. Utóbbi hármat nem tanítják, erre a nyakamat ráteszem. Egyrészt, mert ritkák, másrészt pedig mert költségesek (rézhuzal, réz vagy grafitelektróda stb...).

Amit ajánlok: amennyiben komolyan gondolod végezd el a CNC forgácsolóit a Mechwart mellett, majd, ha van hozzá erőd és pénzed munka mellett tanulj CAD/CAM-et, Mo-n az NCT képzései a legjobbak, rendkívül jól felszerelt tanműhelyek és felkészült, tapasztalt és képzett tanári gárda. Nevük van a CNC iparban, nem kicsi. 2-3 év szakmai tapasztalat után már mondhatod, hogy mész, de NE RAGADJ LE, mert belefásulsz, és ha van rá lehetőséged, olyan munkahelyet válassz, ahol egyedi gyártás folyik. Sokkal izgalmasabb és változatosabb, mint darabokat cserélgetni és zöldgombozni. Az viszont kétségtelen, hogy ezt csak akkor csináld, ha komolyan gondolod!

2014. jan. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!