Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a különbség az alapképzés...

Mi a különbség az alapképzés és az osztatlan képzés között?

Figyelt kérdés
2014. jan. 24. 23:49
 1/9 anonim ***** válasza:
16%

Az alap (Bsc vagy BA) 3 éves, aztán jön 2 év (Msc vagy MA).

Az osztatlan képzés egyben 5 év, amelyet 3 év után abbahagyhatsz, akkor főiskolai oklevelet kaphatsz.

2014. jan. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Úristen, mi ez a baromság, hogy osztatlan képzés felénél abbahagyhatod? Mivel akkor nem írsz szakdolgozatot, és nyilván nincs záróvizsgád sem, ezért nem kaphatsz diplomát!!!!!!!!!!!
2014. jan. 25. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszi!
2014. jan. 25. 11:38
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Kedves hozzá nem értő ,,b@lfasz" #2-es!

Régen minden képzés osztatlan volt, és 3 év után ugyanúgy írhattál szakdolgozatot, diplomamunkát csinálhattál, viszont csak főiskolai diplomát kaptál.


De ennyi eszed nincsen, hogy egy kicsit tájékozódjál. Szerencsére a hozzád hasonló semmirekellő idióták nem viszik semmire :D :D :D


Még megemlíteném, hogy az osztatlan képzés azt jelenti, hogy 5+X évre kapsz felvételt az intézménybe, amely alatt a jelentkezésnek megfelelő szintet elérheted.

2014. jan. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Forrás?
2014. jan. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Most akkor osztatlan képzésen 3 év után lehet főiskolai diplomát kapni, vagy nem?
2014. jan. 27. 17:00
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Tájékoztatom a 69%-ost, hogy a régi, osztatlan képzést nem lehetett abbahagyni a hallgató kénye-kedve szerint x év után, mondván akkor főiskolai papírt kap. Ha valaki hagyományos 5 éves, egyetemi képzést kezdett el, és abbahagyta 3 év után, akkor nem kapott semmit, mivel ne teljesítette a képzés ütemtervét, ami a 10 szemeszterre elő volt írva. Tehát a régi osztatlan képzés nem úgy tevődött össze, hogy ha abbahagyta valaki 3 év után, BA/BcS alapszakot kapott és ha ráhúzott még 2 évet, akkor Mastert. Akkor kaptál diplomát, ha elvégezted a 10 félév összes tanegységét. Hogy honnan tudom? Én még ilyen rendszerben diplomáztam. Kérdés van?
2014. jún. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm, én is így tudtam, 2. válaszoló voltam.
2014. jún. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazán nincs mit, szeretem helyretenni az önbizalomtól duzzadó idiótákat ;)
2014. jún. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!