Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tolmácsként képzelem el a...

Tolmácsként képzelem el a jövőmet. Merre menjek középiskola után?

Figyelt kérdés

Nézegettem a neten és mindenhol csak mesterképzést láttam.Tehát gondolom ennek van valami alap szakja amiből tudom magam kifejezetten tolmáccsá képezni?Na de akkor hogy is van ez?

Esetleg tapasztalatok aki ezt tanulta?


2014. jan. 26. 18:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudok segíteni a képzést illetően, csak azt szeretném kérdezni, hogy milyen nyelvet választanál? Valami egzotikus érné meg a legjobban, mert sajnos manapság az angol/német tolmácsokból rengeteg van, Dunát lehetne velük rekeszteni. Ha nem vagy különleges vagy kiemelkedő, akkor ebből nem fogsz tudni megélni. :( Sajnálom, nem lebeszélni akarlak róla, csak azért remélem, jól átgondoltad. Ma már legtöbben (legalábbis magamból és a környezetemből kiindulva) olyan szakmák után néznek, amikből jól meg lehet élni. Bár az általánosságban igaz mindre, hogy legjobbként érsz el a legtöbbet.


Sok sikert kívánok!


Egyébként azt hiszem, erre OKJ-s képzés van, de nem vagyok benne 100%-ig biztos.

2014. jan. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Válassz egy adott nyelvszakot alapszaknak, az nagyon hasznos hozzá, arról simán mehetsz majd mesterre tolmács-fordítónak :)
2014. jan. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Spanyolul és angolul beszélek, azt gondoltam, hogy így megérné ezzel foglalkozni.Köszönöm szépen a válaszokat!!:)
2014. jan. 26. 19:40
 4/6 anonim ***** válasza:

Bármilyen alapszakkal mehetsz tolmács MA-ra. Én a helyedben spanyol szakra mennék, amellé mondjuk egy portugál minor (spanyol után nem lesz nehéz, és mindjárt lesz a kezedben még 1 ritka nyelv).

De nem kell feltétlenül bölcsészetre sem menni, ha jó vagy vmi reál tárgyból, és érzel hozzá affinitást is, az sem rossz, sőt, akkor szakfordító is lehetsz. Azok kifejezetten jól keresnek.

2014. jan. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Na már nagyjából kitisztult a kép, az ELTE anglisztika szakával szemezgetek most, na aztán még alakul.


Köszi a választ!:)

2014. jan. 27. 21:36
 6/6 anonim ***** válasza:

Jól van, az is szuper. :) A lényeg, hogy azt csináld, amihez kedved van, amit szeretsz!

Egyébként spanyol tolmácsként nagy valószínűséggel jobban megélnél, mint angol tolmácsként, így ha áldozol rá időt és kitanulod, azt akár másodállásban is csinálhatod, vagy akár megpróbálkozhatsz a szakfordítással is, bár nem tudom, hogy állsz az írással.

2014. febr. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!