Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki eltudná mondani a...

Nikolett10 kérdése:

Valaki eltudná mondani a XÁNTUS JÁNOS GIMNÁZIUMról a véleményét!?! Lehetőleg akik oda járnak!

Figyelt kérdés

2014. jan. 29. 18:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Rengeteg válasz van, írd be a keresőbe, a felső sorba, hogy xantus, és kiadja...

Jövő tanévtől minden más lesz, új a vezetőség, módosultak a törvények, senki nem tud semmi pontosat, de megszűnnek a külföldi szakmai gyakorlatok, a lovaglás. a tenisz, a gasztronómia, a sok színház, marad a kemény tanulás, napi 8 tanóra, vagy 9.

2014. febr. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Első válaszoló: ezt te honnan tudod?
2014. febr. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Alig lehet tudni valamit arról, hogy mi folyik mostanság az iskolában, de az elmúlt évben elég sokat vesztett a színvonalból, annyi biztos. Xántusos vagyok és nagyon nem ajánlom. (Gondolom az első válaszoló is oda jár)
2014. márc. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Én is oda járok. Nem tudom eldönteni, hogy most jó-e vagy nem igazándiból. Mostanában rengeteg érthetetlen dolog történik, minket semmiről sem tájékoztatnak soha. (mióta ide járok elmarad minden. Fél füllel hallottuk, hogy egyik nap meg lesz tartva az MMM, erre lefújták, hogy senki sem jelentkezett... meg sem hírdették, most jöhet a XAB, mikor lesznek technikai problémák:D) A 9. év nagyon jó volt, 2 nyelvtanárunk volt, az egyik nagyon jól tanított, rend volt az órán, mégis szerettük, a másik pedig katasztrófa volt, sosem csináltunk semmit. Sajnos az utóbbi maradt meg a következő évre. Nem tanít semmit, de a dogák eszméletlen nehezek, és nem akarom lehúzni, de tényleg paraszt egy ember.

Én szakközepes vagyok, azok a tantárgyak nagyon jók, és a tanáraink is szuperek! :) A másodnyelv egész jól megy nekem (német), a többi csoport állítása szerint megszólalni nem bírna oroszul, franciául, spanyolul stb. ki mit tanul :D

A magyar tanárok háááát... ők nem a legjobbak. A többi osztályból sem hallottam jókat, nem magukkal a tanárokkal van gond, hanem a módszereikkel.

Matekból a 3. tanárunkat fogyasztjuk (:D), az előző kettőnél semmit sem tanultunk, most egy igazán tündéri tanárnőt kaptunk, nem bánom, hogy rosszabb egyel a matek jegyem így :)

A külön tesik megoldása szívás, szerencsére nekem van sportigazolásom. Ja, és a tesiórák. A legnagyobb katasztrófa :D Semmit sem csinálunk, de egyszer úgy dönt a tanár, hogy felmérés. Ráadásul olyan elvárásokkal...

7:45-14:30-15:20ig minden nap bent csücsülsz, sokszor a semmiért. Hazaérsz és hulla vagy, de természetesen holnap még 5 órára kell készülnöd, mert nem telik el nap dolgozat nélkül.

Ráadásul ugye 4,2 átlagtól 5.000 ft kedvezmény van a tandíjból, 4,5 fölött 10.000. Sok embernek valahogy 4,19 lett az átlaga, már az osztálykirándulásra sincs támogatás, a pénz csak úgy elmegy a semmibe, van pár furcsa ügy is, a színvonal pedig esik lefele.

Ja, a természettudományos tantárgyakat nagyon komolyan veszik, idegenforgalmi helyett a természettudományi iskola név illene ide...

A tanárok nagy része viszont nem pofára osztályoz, ez az egyetlen pozitívum. De van aki imádja az 1-eseket szórni a semmiért...-.-

Az iskola épület gyönyörű, kivéve a mosdókat, azok undorítóak.

Jól el tudják húzni a mézesmadzagot a felvételizők előtt, mikor külsősök is vannak a suliban persze minden "tökéletes".

Szóval, ha nem akarsz zombi lenni, halálra tanulni magad, a semmiért fizetni nem jössz ide. Nagyon nem tanulóközpontú az iskola. Persze 9.-esként nekem is nagyon tetszett. De azóta szerintem megbántam, hogy nem a Politechnikumba vagy a Kölcseybe mentem.


Ezek azok a problémák amire a legtöbb gyakoris felhívja a figyelmet. :)

2014. máj. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
nagyon nem ajánlom!! ha nem szeretnél egész 'tinikorod'ban az iskolában poshadni a suliban estig nem kéne oda menni :D meg sok olyan dolog volt ott amit nem birtam elviselni aztán 2 év után át is mentem egy másik iskolába.
2014. máj. 31. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó! Te hova mentél, én is gondolkodom az iskolaváltáson, de szakközepes vagyok, és nem találtam ugyan ilyet Budapesten.
2014. jún. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Xántusban a 9. évfolyamon még jól érzed magad, 10.ben meg rájössz hogy egy nagy szar és ha van eszed sulit váltasz.. Nagyon igaza van annak a válaszolónak aki azt a hosszút írta..
2014. nov. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!