Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvételin 400 pontot milyen...

Felvételin 400 pontot milyen nehéz összehozni?

Figyelt kérdés

Mindenképp tervezek felsőfokú, nyelvvizsgát + emelt angol (tudom kiütik egymást) Matek 4-5 ös között állok (suli legszigorúbb és egyben legjobb tanáránál most félévkor egy 5 ös volt, nekem is csak egy cetli miatt nem adta meg)Magyar , nyelvtan erős 4 es szint. Töri 4-5 között de inkább négyes.

Még nem tudod de vagy infó vagy földrajzból érettségizek.

Szerintetek lenne rá esélyem?



2014. febr. 2. 16:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez annyira relatív. A jegyeid pedig semmit nem jelentenek, amíg nem tudjuk, hogy milyen követelmény rendszerben szerezted. Nálunk a kettesek jobbak voltak, mint egy átlagos helyen a ötösök.


De amúgy általánosságban szerintem elég egyszerű 400 fölött szerezni pontokat.


Érdemes elgondolkozni azon mondjuk, hogy emelt angol*(info+földrajz) mire lesz jó...Szerintem nem sok helyre fogadják el mindkettőt.

2014. febr. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Megye egyik legjobb iskolájába járok, országosan is elismert, elég nehéz. Földrajzot azért akartam választani mert biosz, kémiából nem vagyok valami jó, csak nézegettem és mivel mérnöki pályán szeretnék tevékenykedni ezért jött szóba az infó.
2014. febr. 2. 16:43
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem hallottam olyan mérnöki szakról ahova elfogadják az emelt angolt, csak ezért mondom, így eléggé öngólnak tűnik nekem.


Mérnöki szakokról úgy általában elmondható, hogy érdemes matematika emeltet tenni (nem hiába szinte mindenhova felvételi tárgyak: matek ÉS valami, általában természettudományos tárgyak, informatika vagy szakmai tárgyak). Jó alapok esetén nem nehéz és amit most belefektetsz az általában megtérül egyetem alatt. (Elég sok szakon a matekos tárgyak szoktak lenni a legbukatósabbak az első félévekben)

2014. febr. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Azért akarok emelt angolt, mert egy nyelv így is úgy is kötelező, ha meg elfogadják akkor kapom a plussz pontot az emelt miatt.

A mérnökitől csak a fizika miatt félek. Azt az egyetemen , "az elejétől" kezdik vagy úgy tekintenek rád mintha tudnál mindent?

2014. febr. 2. 17:09
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ha elfogadják", de szinte biztos, hogy nem. Így pedig, még ha csak kevés pontot is, de benne van, hogy vesztesz rajta.


Hát szerintem a legtöbb helyen az elejétől kezdik viszont viszonylag erős tempóban. Maga a fizika tárgy nem szokott gondot okozni a legtöbbeknek, amennyire én hallom (az én szakomon nem jelentős a fizika, tehát így személyes tapasztalatról nem tudok beszélni), inkább Hőtan vagy Szilárdságtan az, amire már sokan panaszkodnak. (Ami persze fizika, de erre már nagyon nem tudsz felkészülni gimnáziumban szerintem).


Eleve szinte mindent elejétől kezdik egyetemen (általában inkább csak valami nagyon kevés matematika alapokra számítanak), de nagyon gyors tempóban szóval így teljesen kezdőként sokkal nehezebb tud lenni.


De szak (esetleg egyetem) specifikusan lehetne csak igazán pontosabbat mondani. (Mondjuk én csak a saját szakomról tudnék mesélni és te valószínűleg nem azt választod).


Amúgy nézzed meg felvi.hu-n, hogy egész pontosan hova akarsz menni, mert nem mindenhova fogadják el az informatikát/földrajzot (bár a többségében szerintem igen).

2014. febr. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon sokat segítettél, de tényleg!


Hogy érted h veszthetek rajta? Úgy hallottam nem olyan nehéz az angol emelt.


Még azt megtudhatnám te milyen szakon vagy?

2014. febr. 2. 17:24
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mérnök-informatikára járok. (Tehát a Hőtant, Szilárdságtant csak szóbeszédből és statisztikákból ismerem)


Az emelt angol tényleg nem túl nehéz, de azért elvárná az ember, hogy egy közép és egy emelt közül a közepet tudja jobbra megírni.


Emelten szóbelizni más suliban kell, tehát ott lehet, hogy már csak kis hülyeségért is levonnak, míg közepet saját tanárodnál csinálod, lényegében elbeszélgettek és max. pont általában. Nem mondom, itt max. pár pontos különbségről beszélünk, de mivel angol emetlért szinte biztos nem kapod meg mérnöki szakon a +50-t, ezért sok értelmét nem látom az emeltezésnek - a közép sokkal biztosabb.

2014. febr. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem, akkor egy közép + nyelvizsga (emelt +40 pont)-al jobban járok :D
2014. febr. 2. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!