Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Állami támogatott szakon...

Állami támogatott szakon milyen esetekben kell visszafizetni a tandíj összegét?

Figyelt kérdés
Elolvastam az erre vonatkozó rész de nem nagyon tiszta, azt tudom hogy annyi évet kell itthon dolgozni mint amennyi évet tanultam, de azt azon a területen is kell amilyen a diplomám? Ha nem végzem el az egyetemet mert pl kiesek, abbahagyom a tanulmányokat akkor is vissza kell fizetni? Egy ismerősöm mondta és nem tudom.

2014. febr. 9. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Így van, ha 2. félévtől kezdve bármilyen okból kezdve kiesel, fizetned kell.


Edulineon olvasgass.

2014. febr. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem kötelező azon a területen dolgozni amit tanultál, bármilyen munkaviszony jó, sőt vállalkozó is lehetsz, vagy mezőgazdasági őstermelő is.

Ha kibuksz, vagy saját döntésből nem folytatod akkor az addig elhasznált féléveket kell visszafizetned az államnak. (alapszakon 1 félév türelmi idő van, ha ekkor nem folytatod akkor nem kell visszafizetned semmit, osztatlan szakon 2 félév a türelmi idő)

2014. febr. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
oh, értem köszönöm, Szóval ha 1 félév után esek ki akkor csak 1 félévet ha 7et akkor mind a hetet ki kell fizetni?
2014. febr. 10. 20:56
 4/7 anonim ***** válasza:

Mégsem érted..ha 1 félév után esel ki akkor semmit sem kell kifizetned azért neveztem türelmi időnek.

Ha 7 félév után esel ki akkor 7-et kell visszafizetned.

Bár az nagy művészet a 7. félében kiesni alapszakon, osztatlan képzésben már realitás.

2014. febr. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszi a felvilágosítást, nem tudom mekkora ész kell nem kiesni, mivel még csak középiskolás vagyok:)

Ha jelentkezem, és fel is vesznek de mégis úgy döntök hogy nem kezdem el a tanulmányaim az jár valamiféle következménnyel?

2014. febr. 11. 16:12
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem jár semmiféle következménnyel, csak nem fair mert a helyedre bekerülhetne olyan aki oda akar menni tanulni.

Ha már jelentkezel az hogy vissza kell fizetni ne tartson vissza, mert kockázat van az életben mindig. miért ne bírnád?

Egy alapképzés 6 vagy 7 féléves. (kivéve az eü szakokat azok 8 félévesek)

Utolsó félév gyakorlati félév aki addig eljutott az már végezni is fog, ha akarja az illető.

2014. febr. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm szépen a felvilágosítást és a segítséget:)
2014. febr. 13. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!