Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy megy az orvosi képzés?...

Hogy megy az orvosi képzés? RENGETEG KÉRDÉS!

Figyelt kérdés
Orvosira készülök, tegyük fel, hogy bekerülök, akkor ugye van 6 év, aztán hogy van tovább ? Ha pl. aneszteziológusnak vagy háziorvosnak vagy valaminek szakosodnék ? Hogy van a rezidens képzés ? Az ugyan az mint a gyakornok? Ekkor lehet már pénzt keresni ? Amúgy drága az orvosin az élet, ha államin bekerülök ?

2014. febr. 11. 15:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, drága az élet, mert egy jegyzet is több ezer forint, persze, lehet könyvtárazni, de kemény menet, sokat kell sorbanállni egy-egy könyvért (egyik barátom jár oda, nem én). Az első 6 év után a társadalom szemében és a többi orvos szemében sem csináltál még "semmit", utána még sok-sok év, mire elérsz egy szintre, szakvizsgázni megint nem játék. Az anesztest nem tudom, sebészet az plusz 7 év, háziorvos, ha jól emlékszem még 4, haton felül. Pénzt keresni nem sokat lehet, még ha dolgozol is valahol, de cserébe 12-24 órázhatsz, (persze, papíron nem , csak a valóságban).
2014. febr. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mehetsz gyermekorvosnak is

A rezidensképzés a hat év (osztatlan) után van

2014. febr. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

orvosin végzett lány anyukája vagyok

nekünk alsó hangon is 100 ezer forintba volt havonta az egyetem, mert végig lakást béreltem neki/ a kollégium minősíthetetlen volt/

6 év tanulás után lehet szakosodni pl. aneszteziológus 5 év

ideggyógyász 6 év

belgyógyász, nőgyógyász 5 év

stb.

végzettként nem hiszem hogy netto 150 ezernél többet keresnél és amíg nincs szakvizsgád addig magánpraxisod se lehet, a kórházban meg nem neked, hanem a főorvosoknak adják a paraszolvenciát. Tehát kb. 15 év kell mire a karriered beindul.

az én lányom a 6. évet-ami tisztán kórházi gyakorlat- Németországban töltötte és oda is ment dolgozni végzés után.

Keresett szak amire szakosodik és 3-4 ügyelettel havonta kb.850-900 ezer forintot keres néha többet is.

2014. febr. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Havi 80-100 ezer. De más szakokon is simán elmegy ennyi pénz. Ha ezt meg tudod oldani, és tényleg orvos szeretnél lenni, akkor ne is gondold tovább. Meg fogod találni a számításaidat, ne higgy más károgásának. Aki ügyes, már az egyetemen megkeresi a 100 ezrét. Egyetem után pedig irány külföld, ahol sosem lesznek megélhetési gondjaid. Ha stabilnak érzed a pénzügyi helyzeted, visszajöhetsz és tisztelet fog övezni.
2014. febr. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!