Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fizikából megtudnám csinálni...

Fizikából megtudnám csinálni a középszintű érettségit minimum 4-re?

Figyelt kérdés
Emelt matek és történelem fakultációra szeretnék menni...ez mind szép és jó de megnéztem felvin,hogy kell még egy természet tantárgy is ami valószínűleg nekem a fizika lenne...az lenne a kérdésem,hogy a két fakultáció mellett megtudnám e csinálni minimum 4-re a fizika érettségit úgy ,hogy nem járok fizika fakra? (Attól,hogy két emelt fakra járok az nem azt jelenti,hogy valamelyikből emelt szinten is fogok érettségizni) előre is köszi a NORMÁLIS válaszokat

2014. febr. 11. 21:35
 1/9 YuY válasza:
Ha most vagy végzős, akkor elég húzós rá felkészülni ennyi idő alatt 4-esre, ha csak 11-es vagy annál alacsonyabb osztályba jársz akkor nem lehet gond :)
2014. febr. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Így elég nehéz megválaszolni, mivel minden körülményt leírtál, csupán a fizikával kapcsolatosakat nem.. Hány évig tanultad, mikor tanultad utoljára, hány voltál, mennyire értetted, mennyit tanultál rá, stb-stb...
2014. febr. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Legjobb tudomásom szerint nem kell természetttudományos tárgyból érettségizni, hanem csak vinni kell természettudományos jegyet. (De az ötödik érettségi még mindig szabadon választható tárgy)


Másrészt pedig mindent elmondtál szinte csak olyat, ami lényeges (kivéve mondjuk, hogy nem jársz faktra). De amúgy a fakt az emelt előfeltétele elméletben és gyakorlatilag is el juthatsz középszintig csak sima órán is egy kis érettségi centrikus gyakorlással, de ez ember, iskola, tanár, osztály függő - mi nem tudjuk megmondani, tanárodat kérdezd, ő lát rá erre jól.

2014. febr. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát xD...most kifogtok nevetni...csak most kell fakot választani és mondták,hogy azért nézzünk utána a felvin...10-es vagyok 7. osztályos korom óta tanulok....és sztem mindig is értettem amikor tanultuk, általában 4-es vagyok ... a tanárom az eltudja magyarázni csak nem kifejezetten kedvel engem,szóval ez is közrejátszik a jegyeimben...de az éven is ami ötösöm van az mind 100%-os a csak emelett ugyan annyi 4-esem van és félévkor a rosszabbat kaptam az előbbi ok miatt ...és már ilyen volt tavaly is...
2014. febr. 11. 21:50
 5/9 anonim válasza:
Igen, 4-est bőven elér akinek középiskolában legalább 2 évig tanult, és nem 2-es volt belőle. Javaslom nézd meg a korábbi érettségi feladatsorokat (!!!!), látni fogod, nem annyira ördögi. Nálunk, fizika faktos órákra 2-en jártunk be, mégis a 8 másik évfolyamtársunk mind 4-es illetve 5-ösre csinálta meg (mi ketten emeltre mentünk). Nem kell félni, kis logikával bőven meglesz.
2014. febr. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De ugye a csoport társaid sem voltak fizika fakon? Köszönöm a válaszokat! :)
2014. febr. 12. 16:46
 7/9 anonim ***** válasza:

Érettségi elmondhatatlanul nehéz.

Ha érettségi előtt mondjuk 1 hónap/tantárggyal foglalkozol, akkor simán 5-ös lehetsz.

Vagy mondjuk ha kimondottan a fizikára gyúrsz rá, akkor 1 hónapon keresztül csináld meg a régi érettségi írásbelieket, 1 hónapot meg tanulsz a szóbelire, és kész.

Legtöbb ember akit ismerek max 1 hetet tanult érettségire, és 4-esnél nem igazán lett rosszabb jegye senkinek.

2014. febr. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem kötelező természettudományos tárgyból érettségizni, csak a felvételi pontszámításnál az évvégi jegyekhez egy természettudományos tárgy eredményét is beleszámítják. De ebből persze nem kell, hogy érettségid legyen. Viszont tudom javasolni, hogy nézz utána, hogy ahova tovább szeretnél tanulni, milyen tárgyakat fogadnak el. Érdemes eszerint is mérlegelni, hogy mely tárgy(ak) legyenek kiválasztott vizsgatárgy(ak).
2014. ápr. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A fizika középszint gyerekjáték. :)

Ne félj tőle, menni fog, biztos vagyok benne.

2014. ápr. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!