Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nem végzi el valaki az...

Ha nem végzi el valaki az egyetemet államin vissza kell fizetnie a féléveket?

Figyelt kérdés
Ha állami támogatottra megy valai egyetemre, de nem sikerül elvégeznie/abbahagyja akkor vissza kell fizetnie az államnak a féléveket? Úgy hallottam, hogy így van. Meg olyat is hallottam, hogy aki az 1 vagy 2 félév alatt kilép, annak még nem kell visszafizetnie. Nem tudom, hogy hogy van, kérdeztem a tanáromat suliban, de ő se tudta.

2014. febr. 12. 18:29
 1/1 anonim ***** válasza:
Osztatlan képzés esetén az első két félévben, alapképzés esetében az első félévben "büntetlenül" kiiratkozhatsz. Ha ezt később teszed meg, akkor ki kell fizetni az addigi állami ösztöndíj felét. Talán már van olyan opció is, hogy "ledolgozhatod" (azaz annyi félévet, itthon kell dolgoznod, ahányat állami ösztöndíjasként töltöttél), de ebben sajnos, nem vagyok biztos. Illetve lehet részletfizetést kérni.
2014. febr. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!