Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hol vannak a jó szakmunkások?

Hol vannak a jó szakmunkások?

Figyelt kérdés
Lassan már nem lesz hentes,fodrász,fűtésszerelő,mert mindenki fősulira jár,és lenézik a szakmunkásokat.Miért nem favorizálják kicsit a szakmunkásképzőket?
2009. dec. 9. 11:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Hm, talán mert ők sem kapnak rendes munkát? Ahhoz pedig, hogy saját céget alapítsanak meg nem keresnek eleget a munkahelyükön?

Párom asztalos, nagyon jól dolgozik, a szomszédok, ismerősök mindig hozzá jönnek ha asztalosmunka van. De kénytelen egy cégnél betanított munkásként dolgozni, mert más nincs. Saját vállalkozás indításához, a gépek és az asztalosműhely felszerelésére nincs pénzünk.

Egyik barátnőm varrónő, ő takarít családoknál már más nincs. Egy másik lány üzletvezetőit vagy mit végzett, szintén szakmunkás, Tescoban árut tölt minimálbérért.

Soroljam még?

2009. dec. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sajnos mivel ezzel a hülye iskolaátszervezéssel tönkretették a szakmunkás oktatást, lassan sehol.
2009. dec. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért járnak főiskolára mert a kétkezi munka senkinek se kell.

A szakmunkásképző tele van cigányokkal és sokan csak azért mennek oda mert ha tanulnak akkor jár a családi pótlék és jobb helyeken még ösztöndíj is van.

Én szakmunkásképzőbe járok úgyhogy tudom miről van szó, de én tényleg a szakma miatt mentem oda és csak azt látom hogy sokakat nem is érdekel a szakma csak az ösztöndíj meg az hogy itt kell a legkevesebbet tanulni.

Kőművesek tele vannak 2szer bukott cigányokkal szal ez a szakma veszélyben van.

2010. jan. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!