Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a budapesti...

Mi a véleményetek a budapesti kéttannyelvű általános iskolákról? Melyik jó?

Figyelt kérdés
Megéri a gyereknek idegen nyelven tanulni a földrajzot, biológiát, esetleg matekot, fizikát, történelmet? Nincs magyar nyelvű földrajz könyv, csak idegen nyelvű. A körzetes iskola nem tetszik,ének-zene-dráma. Kislányomat ezek enm érdeklik. Matek, számolás, emberi test, világűr igen. De félek a kéttannyelvűtől, mennyire ad mély tudást. Tehát nem csak az órára bemagolt anyagot, lefelel, ötös, hanem tudja is, hogy mi az. Nem ellenőrzőbe-bizonyítványba ötös, hanem tárgyi tudást ad? Ha a nem a körzetünkből választunk iskolát, megéri napi 2x1 órát utaztatni a gyereket, vagy általánosba a közelség számít? Szerintetek? Mik a tapasztalatok?

2014. febr. 18. 14:54
 1/6 anonim válasza:
100%
Nekem mindkét gyerkőcöm kéttannyelvűbe jár, 5. és 7. osztályosak. Szerintem mindenképp megéri, tárgyi tudás mellett az angol szókincsük nagyon gyarapszik, csak jó véleményem van róla. Ha jó képességű a gyerek, ezalatt azt értem könnyen tanul, szereti, érdekli az iskola, akkor mindenképp javasolni tudom. Ellenkező esetben csak kitolás a gyerekkel. Ha még ovis, érdemes megkérdezni az óvónőt, ő hogyan látja ezt a kérdést. Nekem annak idején ő javasolta, azóta is örülök, hogy hallgattam rá. Sok sikert!
2014. febr. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Soha nem íratnám a gyerekemet ilyen iskolába. Magyar kisgyerekek ne angolul ismerjék meg a világot. Fontos a nyelvtanulás, de ez a kéttannyelvű oktatás egy sznob divat, ami ráadásul káros is.
2014. ápr. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Miért van ilyen véleményed? Van valami tapasztalatod is? Esetleg ismerősöktől? Nálunk nincs a környéken jó általános iskola, többek között ezért is gondolkodunk kéttanba. Köszönöm a választ!
2014. ápr. 25. 20:37
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Azért ez a véleményem, mert nem tartom egészséges dolognak, hogy egy 7-8 éves kisgyerek ne az anyanyelvén tanulja meg a virágok nevét és ne az anyanyelvén tanuljon meg számolni. Egyébként tanárképzést végeztem, és azt tapasztalom, hogy ma már normál iskolákban is el lehet sajátítani az idegen nyelvet. Vagy ha valaki nagyon ragaszkodik a kéttannyelvűhöz, akkor írassa be a gyerekét egy olyan gimnáziumba. De egy kisgyereket hagyjunk már békében ezzel. Inkább rajzoljon, énekeljen, ismerjen meg szép meséket és tanulja meg rendesen a szép beszédet, a helyes fogalmazást, a helyesírást azon a nyelven, ami az ő anyanyelve. A kétnyelvűségnek akkor van csak értelme, ha különböző nemzetiségűek a szülők. A szociolingvisztika tudománya is ezt mondja.
2014. ápr. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Igaz, tavalyi kérdés, de valakinek még jól jöhet.

2007-ben kezdtem A Karinthy ÁMK-ban (karinthyisk.hu) az általános iskolát. Elsőtől harmadikig magyarul tanulják ott a környezetismeretet, de a testnevelést és az éneket angolul. Negyedikben ezek megcserélődnek és így tanulják tovább. Az angol ma már nagyon fontos, és mivel most kezdtem a gimit, érzem, hogy legjobb választás volt kéttannyelvűbe járni.8-ban az osztályomból 27 gyerekből 26 nyelvvizsgázott, közöttük 10 felsőfokút, 14 középfokút kapott (2 embernek nem sikerült, "csak" az alapfokú). Ez a nyelvvizsga a Cambreidge-i, a legelismertebb az összes közül(nem nagyképűségből, mert ez tény, hogy a legjobb).

Felsőben angolul tanulják a földrajzot,biológiát és így heti (körülbelül)10 angol óra van. Ez más iskolákban heti 4 óra. Ugyanúgy megtanulják az ilyen iskolákban az anyagot, csak angolul, de ezt nyilván magyarul elmagyarázzák előtte. Angolul fizika, matek, töri stb. kevés helyen, és szinte kizárólag gimnáziumtól van.

2015. nov. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Végül a saját körzetesünkbe mentünk. Nagyon örülök, hogy így döntöttünk. Eszméletlen gyors tempóban haladnak, el sem tudom képzelni, hogy még a nyelvvel is gyötörjem. Állítólag kiemelten jó képességű az osztály. Hát, nem tudom. Nekem még ez a tempó is gyors, vagy csak a gyerekemet sajnálom :) Nagyon jól érzi magát, és ez a lényeg. Sok sikert kívánok mindenkinek!
2015. dec. 7. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!