Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Aki már volt a Kölcsey Ferenc...

Aki már volt a Kölcsey Ferenc gimnáziumban angol szóbelin, eltudná nekem mondani, hogy mit kellet csinálni, hogyan zajlott?

Figyelt kérdés
Előre is köszi! :)

2014. febr. 18. 15:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Tudtommal minden érettségi egyformán zajlik. Én még csak kétszer érettségiztettem, egyik alkalommal sem a Kölcseyben, az most baj?? :D


Lényegében 3 vagy 4 kis részből szokott állni.


Az első egy laza bevezető beszélgetés, aminek inkább csak az a lényege hogy egyáltalán meg tudj szólalni, és addig is oldódj. Kérdeznek 2-3 egyszerűt, mint pld régóta vársz-e a sorodra, nem vagy-e éhes vagy fáradt, messziről jöttél-e be vizsgázni, kb ami éppen eszébe jut.


A többi vizsgarész tematikusabban van felépítve, lényegében részenként egy-egy témakörre épül.


(Felkészüléskor kidolgoztatok témaköröket, szókincset fejlesztettetek, pld vásárlás, városnézés, orvosnál, utazás, hobby, sportok, stb...)


Van szituációs gyakorlat, amikor adott szerepben kell a vizsgáztató tanárral (vagy egy másik vizsgázóval) beszélgetni, és a megadott kommunikációs célt elérni.

Pld.: te vagy az orvos, a másik a beteg, és kérdezni kell őt a panaszairól, javasolni gyógymódot (persze csak az ismert szókörben, pld ha lázas, akkor ne akard bekötni a lábát...) Vagy te vagy a turista és a másik a helybeli, kérdezd meg tőle, hogy jutsz el a múzeumhoz, hol lehet jegyet venni stb...


Általában van 2-3 "gyors" szituáció is, amikor csak pár másodperced van egy néhány szavas megnyilvánulásra. Pld.: zsúfolt a busz, le akarsz szállni, kérj utat. Vagy: sír egy kislány az út szélén, segíts neki.


A végén egy kifejtős rész van, amiben egyedül kell adott témáról (szintén a felkészült témakörök közül) minél többet beszélni. Általában adnak egy vagy több képet, vagy valami támpontot az adott témakörből.

Pld.: az "éghajlat és időjárás" a téma, és a képek különféle időjárási jelenséget (zápor, eső, szél, forgószél, napsütés) szemléltetnek. Mindent el lehet mondani, amit tudsz és eszedbe jut, pld eső után szivárvány szokott lenni, az eső jó a növényeknek, a kedvenc időjárásom a tomboló vihar cikázó villámokkal, a szél az alacsony légnyomás kiegyenlítése, éppen olvastam egy cikket az amerikai forgószélről, már alig várom a napsütést, de sajnos nálunk csak nyáron van elég, de akkor majd kijárok a strandra, ó szegény Finneknél meg ilyenkor még tök sötét van, biztos depisek..... a fő hogy BE NE ÁLLJON A SZÁD. Ideális esetben önállóan beszélsz, a vizsgáztató tanár nem kényszerül "beszélgetős" módszerre, -- az az előbbi részben volt, -- de ha megakadsz, tehet fel rávezető kérdéseket, vagy javasolhat hogy mit mondj még el. (Azért ideálisabb, ha nem szól bele, mert te is magabiztosabbnak látszol, és azt mondhatod, amit tudsz. Viszont ha már a tanár kérdezget, akkor könnyebb beleszaladni olyanba amit nem tudsz.)

2014. febr. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

kedves utolsó, a kérdező most 8.-os.

egyébként engem is érdekelne a válasz, én nekem is lesz ott szóbelim angolból. :)

2014. febr. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
igen, 8.os vagyok :DD
2014. febr. 18. 20:27
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát én akkor is csak annyit tudok mondani, hogy az érettségik egységesek annyira, hogy a válaszom ide is érvényes legyen. Amúgy meg, ha csak 8.-os a kérdező, akkor roppant egyszerű: négy év alatt kellőképpen fel lesz készítve mindenre.... :)
2014. febr. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kedves 1. válaszoló!

Ha nem érted a kérdést, inkább ne válaszolj. A kérdező 8.-os, de nem az érettségi szóbelit szeretné tudni, hanem a felvételi szóbelit (a gimnáziumba való felvételihez!!!!).

Egyébként én is csak érdeklődő lennék, mert a kolléganőm lánya most felvételizik. Ha én is tudok valamit, majd írok. Egyik ismerősöm fia ma megy szóbelizni a Kölcseybe.

2014. febr. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#5 < Ha nem érted a kérdést, inkább ne válaszolj >


Jaaa, akkor én kérek elnézést, sőt, az én kurv anyámat amiért nem volt egyértelműen feltéve a kérdés. :D

2014. febr. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#5 az első tökéletesen megértette a kérdést

honnan kellett volna tudnia mégis, hogy nyolcadikos a kérdező?


a kérdésre sajnos nem tudok válaszolni, de a Kölcseyt bátran ajánlom, kiváló az oktatás, nem véletlen a sok statisztika

jómagam spanyol szakra jártam

2014. febr. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
én holnap megyek szóbelire, akit érdekel, hogy mi volt benne írjon, és elmondom! :)
2014. febr. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

És mit kellett csinálni?

Nehéz volt?

2014. febr. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

konnyu volt! kedvesek voltak a tanarok es tenyleg erdekelte oket, hogy hogy vagyok! eloszor kerdeztek a csaladomrol, akkor rengeteget beszeltem, aztan hogy hogy jottem el es kivel, aztan itt kiderult hogy viszonylag messze lakom, errol is sokat beszeltem, aztan kertek, hogy irjam korbe anyukamat. oke, aztan huztam egy kepet. volt otletem, elkezdtem beszelni, de leallitottak es ok kerdeztek. ennyi volt, aztan megkoszontem meg minden, aztan amikor kimentem a bacsi utanamjott gratulalni. ja, es kozben vagy haromszor megkerdeztek, hogy miota tanulok angolt. :D

egyebkent max pontos biztos nem lesz, mert egy szot nem tudtam... na mindegy, szerintem egesz jol sikerult. :)

nem kell aggodni, neked is biztosan menni fog! :)

2014. febr. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!