Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Létezik olyan, hogy kredit...

Létezik olyan, hogy kredit túllépési kérelem? (1 félévre jutó kredit+. )

Figyelt kérdés

(szte btk)

Eddig úgy tudtam hallomásból, hogy ez arra vonatkozik, ha valaki valamilyen oknál kifolyólag több kreditet venne föl, mint 45. (Pl. mert utolsó éves, de 1-2 tárgyon múlik, hogy ne csússzon évet ezért benyújthat ilyen kérelmet és felvehet 48 kreditet.)

De utána néztem a neten és úgy tűnt ez csak arra értendő, hogy ha valaki 180+ kreditet szeretne teljesíteni. Ezért benyújt egy kérelmet, hogy ne fizessen. De ez nekem kicsit logikátlannak tűnik. Jó nyilván az első is kicsit mesébe illő, de több értelmét látom.



2014. febr. 20. 01:39
 1/2 Andizsuzsi ***** válasza:
Szerintem olyan, hogy ne fizessen nincsen, mivel ezt a felsőoktatási törvény szabályozza. A magyarázata roppant egyszerű, az állam a mintatanterveben előírt kredit + 10%-ot áll a képzésből. ha a hallgató ennél többet szeretne tanulni, azért fizetnie kell. Az már nem egységes, hogy a többször felvett tárgyak is kredittúllépésnek számítanak-e, és intézményenként eltér a fizetendő összeg is.
2014. febr. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
De attól, hogy egyik félévben többet venne fel, mint 45 kredit, nem lépné túl az előírt 180 kreditet. Mert egyik félévben elég keveset sikerült teljesítenie.
2014. febr. 21. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!