Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit lehet egy olyan tanárral...

Mit lehet egy olyan tanárral csinálni aki nem szakszerűen jár el?

Figyelt kérdés

Van egy fizikatanár aki nem magyaráz normális mindenkit az osztályba alsóbbrendűként kezel kivéve pár embert akiknek jól megy a tantárgy.

Nem vezeti le a feladatokat. Nincs elmélettanulás, képletre nem ad részpontot, fiú-lány megkülönböztetés van nála, a tanítványait "oltogatja", beleköt az emberbe ha nem jó egy számolás, buktatással fenyegetőzik.



#tanár #Rossz tanár #fenyegetés stb...
2014. febr. 22. 12:00
1 2 3 4
 1/37 A kérdező kommentje:

Pl: Én nagyon sokat tanulok ,de nem mennek a számolások (nem mintha elmagyarázná) Szorgalommal 2-es lettem nagy nehezen mert apám felhívta őt és beszélt vele ,hogy engedjen javítani. Mindent normálisan jegyzetelek, figyelek az összes óráján amit a táblára ír vagy mond leírom vázlatszerűen.

Erre a lányok: Telefonoznak ,zenét hallgatnak, nem figyelnek, beszélgetnek.

Aztán mondja a tanár a lánynak: Ha csendben maradnál átengednélek....

2014. febr. 22. 12:03
 2/37 A kérdező kommentje:

Felelés az az, hogy kimész a táblához és megoldod a feladatokat egyszer engedett elméletből felelni lányok fele annyit mondtak el mint mi és azért mi tartalmasabban is .

Mi 2-est kaptunk ők meg 3-4-est.

Nála az osztályba mindenki 2-es-3-as fizikából egy 4-es van ,de az olyan ,hogy neki tanár sem kellene .

2014. febr. 22. 12:05
 3/37 A kérdező kommentje:

Rosszul írtam elnézést. nincs is hármas.

Az egyik fele bukik másik fele 2-es és van egy 4-es.

2014. febr. 22. 12:06
 4/37 anonim ***** válasza:

Ezt egy kicsit azért nem túlzod el?

Hogyha nem, és az osztályban szinte mindenki veled ért egyet, akkor szerintem először az osztályfőnökötökkel beszéljetek erről őszintén egy osztályfőnöki óra keretein belül. Ő talán tud valami jó tanácsot adni vagy ha mást nem, akkor beszélni a fizikatanárotokkal. Meg akár ő is beülhet egy fizikaórára, hogy lássa, hogy pontosan mi is megy. Az igazgatóhoz rohangálást viszont nem javasolnám, mert abból nagyon könnyen lehet, hogy csak ti fáztok rá, és még parasztabb lesz a fizikatanár. Az osztályfőnök viszont tudhatja esetleg, hogy hogyan kell viszonyulni a fizika szakos kollégához és talán tud segíteni.

2014. febr. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Mindenki egyet ért velem.
2014. febr. 22. 12:29
 6/37 A kérdező kommentje:

Ofő viszont azt mondta ,hogy ez a fizika tanár dolga vele beszéljük meg.

Magyarán félti az állását és inkább úgy csinál mintha jó lenne nekünk.

Milyen ember az aki a tanítványaihoz így beszél: Eriggy innen...?

Meg múltkor kimentem felelni .

Mondta a felelet végén : Eriggy innen .

Erre mondtam neki:,Hogy én csak egy 2-est akartam.

Erre az osztálytársaim mondták neki: Ő csak egy kettest akart.

Ő meg: Ja jó beírom, azt hittem 5-ért hajt.

(Persze az osztályban nincsen 5-ös,de az 5-ösre hajtottam ... + félévkor kettesért küzdöttem .Nem hiszem ennyi logikája nincs, hogy egy kettes nem az ötösre fog hajtani.

2014. febr. 22. 12:35
 7/37 anonim ***** válasza:
Na, hát akkor beszéljétek ezt meg az ofővel egyik osztályfőnökin. Biztosan tud valahogy segíteni.
2014. febr. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:

Bocs, nem láttam a kommentedet azóta.

Hát akkor, ha az ofő se akar segíteni, az így elég gázos dolog.

Én mindenesetre az igazgatóhoz biztos nem vinném az "ügyet", mert csak ti jártok vele rosszul. Ilyen helyzetben szerintem nincs nagyon mit tenni. Esetleg ha több osztály is van, akiket tanít és ugyanezt gondolják róla, amit a te osztályod is, akkor lehetne valamelyest fellépni ellene.

2014. febr. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
Mármint ha több osztály összefog és ugyanazt állítja.
2014. febr. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
Semmi esély mert az az osztály a saját osztálya és nyilván a saját osztályával barátibb kapcsolatban van.
2014. febr. 22. 12:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!