Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyenek a jogi karok? Hány...

Milyenek a jogi karok? Hány ponttal jutottál be államira? Szerintetek alkalmas lennék jogásznak?

Figyelt kérdés

Elsősorban a szegedi érdekelne. A város leírások nem, hiszen szegeden éltem 15 évig, ellenben a jogi karról nem sokat tudok. Természetesen minden ÁJK-s információnak örülök.


További kérdésem, hogy hány ponttal sikerült bejutnod államira? Miből emelteztél? (Nekem jelenleg megvan előrehozottan az emelt angol (65% sajnos, újra fogom csinálni), illetve van egy C1 angol nyelvvizsgám. Töri emelten gondolkodom, mert ez így csak 90 plusz pont).


Magamról talán annyit, hogy sajnos a valóságban szűkszavú és inkább introvertált vagyok, ellenben írásban mások szerint nagyon jól ki tudom fejezni magam és jól fogalmazok. Úgy gondolom a beszédkészségem javítható. A történelmet mindig is szerettem (országos harmadik voltam, minden tanév végén dicséretes ötös), illetve jó nyelvérzékem van (említettem az angol C1-et, jövőre a német B2 is meglesz). Régebben nyomon követtem a politikát, viszont mára belefáradtam a (magyar) politikába. Az idi.otizmus az egyetlen dolog, ami kihoz a sodromból, annak ellenére is, hogy kötél idegeim vannak. Ennek ellenére képes vagyok egyáltalán nem kimutatni ezt.


Továbbá az is kérdés, hogy egy magyar jogi diplomával mennyire és hogyan boldogulhatnék külföldön, teszem azt, Angliában?



2014. febr. 23. 22:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Habár nem vagyok jogász de úgy tudom, hogy a jogi diploma külföldön nem sokat ér, mivel minden országnak más a jogrendszere, ráadásul a britt jogrendszer tudtommal alapjaiban tér el a miénktől.

az orvosival... :-D

2014. febr. 24. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bocsi az utolsó sor véletlenül került bele. Már késő van...
2014. febr. 24. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Magyar jogi diplomával semmit nem tudsz kezdeni külföldön. Angol, francia, amerikai jogrendszer teljesen más alapjaiban, mint az itthoni rendszer.

464 pont jelenleg az államira kerülési határ, bár a választások miatt ez jövőre talán változhat, ha nem a Fidesz marad a hatalmon.

Itthon 5 évet tanulsz jogon, utána még 2 év mire szakvizsgázol. Elhelyezkedni nehéz kapcsolatok nélkül, sokan fizetnek azért, hogy például egy kis ügyvédi irodában dolgozhassanak.


A szegedi jogi képzés szerintem nagyon jó (magam is itt tanulok, bár nem konkrétan jogon), ugyanakkor erősen megy a szelektálás, ami szerintem nem baj, de azért vizsgákon úgy meg tudnak szívatni, hogy a kegyelem kettesért a saját házad is eladnád.


Esetleg nemzetközi tanulmányok? Ott is van jogi képzés, bár hangsúlyos a közgazdaságtan is. Kötelező szakmai nyelvet tanulni. Vagy BTK-n nyelvszak? Ha angol és német mellé választanál egy harmadik erős nyelvet (pl. francia, orosz) nőnének az elhelyezkedési esélyeid is.


Jogot tényleg csak azért nem ajánlom, mert azzal itthon tudnál csak érvényesülni, ha tudnál.

2014. febr. 24. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!