Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha januárban végzek az egyetem...

Ha januárban végzek az egyetemen, és nem decemberben akkor tudok menni MSC-re?

Figyelt kérdés
2014. febr. 28. 16:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Jelentkezni tudsz rá mert a jelentkezési határidő

február

2014. márc. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha keresztféléves jelentkezésre gondolsz,akkor attól függ.

pl. én most végezem egy 7 féléves Bsc-n, a záróvizsga időpontját január 9-ére tűzték ki, ha december 15-ig beadtam volna a jelentkezésemet Msc keresztfélévvel induló képzésre akkor simán kizárnak a felvételi eljárásból, mert a dokumentum pótlási határidő a keresztféléves jelentkezésnél szintén január 9-e volt, értelemszerűen ha én aznap záróvizsgáztam akkor aznap én nem tudok diploma másolatot feltölteni a felvin, mert idő amíg kiadják és elkészítik a diplomát, így csak a most februárban tudtam Msc-re jelentkezni.

De ha nekem decemberi időpontra lett volna kitűzve az államvizsgám, akkor még belefértem volna a dokumentumpótlási határidőbe és tudok jelentkezni a keresztfélévesre.

Szóval ezért attól függ..mert nagyon szoros a határidő..

2014. márc. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne haragudj meg érte hogy beleszólok 2-es, de rosszul csináltad...

Esetedben a Tanulmányi Osztály kiállított volna egy igazolást még AZNAP, mely szerint sikeres záróvizsgát tettél, és a diploma elkészítése folyamatban van, ez pedig kiváltotta volna az oklevél másolatát, így szintén még AZNAP fel tudtad volna tölteni az e-felvi felületére. Ezt az Oktatási Hivatal köteles elfogadni, ők nekik csak azért kell, hogy tudják, besorolható vagy e vagy sem a felvételi eljárás során, és amúgy is, a hivatalos oklevelet MINDIG be kell mutatni a beiratkozás alkalmával az adott egyetemen, de mivel addigra már az is nálad lenne, így a gondodat simán letudtad volna!

2014. márc. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Köszi a hozzászólást előttem szóló..de nem csináltam rosszul..(2-es válaszadó vagyok)

Nem tudtam volna igazolást kérni január 9-én, mert 16 óra után volt eredményhirdetés..az adminisztratív dolgozók és a dékán már régen otthon volt mire én megtudtam a jegyemet...semmit sem tudtam volna tenni.

De félretéve én csak példaként írtam az én esetemet és a határidőket..mert amikor még a keresztféléves jelentkezés zajlott nyilván nem tudtam az államvizsgán pontos időpontját tehát nem azért nem jelentkeztem mert előre tudtam azt hogy a dokumentum pótlási határidő napján napon fogok vizsgázni hanem azért nem jelentkeztem mer az a szak amit nagyon szeretnék nem indult keresztfélévesen...csak a B tervemben szereplő szak indult keresztfélévvel is..ezért mindenféleképpen várni akartam...

De az államvizsgám lehetett volna akár január 16-án is, mert az egyetemen ennyi volt a tuti hogy január 6. és január 16. közötti időszakban lesz....ha már csak 1 napot csúszik a kitűzött időpont akkor sem tudtam volna jelentkezni...

Igaz ez esetemen csak elmélet...de másnak is jöhet ilyen rosszul össze.

2014. márc. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!