Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BCE pénzügy és számvitel vagy...

BCE pénzügy és számvitel vagy BME nemzetközi gazdálkodás?

Figyelt kérdés
Leginkább a nemzetközi gazdálkodás érdekelne engem, csak sajnos nem ismerek senkit, akitől tanácsot tudnék kérni, ezért fordulok hozzátok. Köztudott,hogy Corvinuson az egekben vannak a ponthatárok, ezért felmerült bennem a BME. Tudom, mindkettő kiemelkedő egyetem, de kérlek segitsetek, melyikkel járnék jobban? Tartok attól, hogy BME-n a müszakisok kinézik a gtk-sokat. Valaki meg tudna osztani velem néhány tapasztalatot? Tulajdonképpen,hogy mit is jelent a pénzügy, csak könyvelés? Nem tudom magam elképzelni egy irodában ülve egész nap, bár azt sem tudom pontosan, hogy mit ad a nemzetközi gazdálkodás. Ne haragudjatok,hogy ennyit irok, csak tényleg igazán tanácstalan vagyok, és a jövőm múlik ezen. Akár a szakokról, akár az iskolákról mondtok véleményt, bárminek örülök. Köszönöm előre is. :)

2014. márc. 2. 18:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha jól gondolom önkötségesre mész, a BCE - nemzetközi gazdálkodás lett volna talán a legjobb, mert a BCE viszonylag "könnyebben" elvégezhető, a BME-n a gtk-n elég kemény a matek :S BCE-n elég korrektek a tanárok és hagynak kibontakozni, nem igazán a bukásszámra mennek, ezzel nem a BME- t akarom blamálni, de kevésbé hallgatócentrikusabb mint a BCE..

A nemzetközi gazd. végzettségűek leginkább multikban keresettek. Hát én azt mondom ha két nyelvet kb középszinten beszélsz próbáld meg a nemzetközi gazd.-t, a PSZ-t akkor ha a matek tudásod inkább van előtérbe, mint a nyelvi :) A műszakisok nem néznek ki, mert külön karok vannak :) a gtk-sok X helyen a vik (infósok) is és a műszakisok is más helyen vannak :)

2014. márc. 3. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!