Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelet történelem érettségit...

Emelet történelem érettségit teszek idén, de jól jönne pár segítség?

Figyelt kérdés

Most OKJ-n tanulok így már iskolában törire nem járok, viszont a régi sulimba visszajárok heti 1x 2órára emelt töri fakra a diákokkal, plusz még heti egyszer két órát külön tanárral is vagyok. Szóbeli tételeket dolgozunk ki, eddig egész jól megy, viszont jó lenne ha -akik már emelt töriztek- írnátok pár segítséget ti hogyan készültetek fel az írásbelire, szeretnék nagyon jó törit írni (80-90% között)

Perzse a tanárom is segít mindenben de úgy gondolom egy kérdéssel plusz pár tippel nem veszítek sokat! előre is köszi!


2014. márc. 4. 13:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Én is idén emelt törizek... Hát, jól beleválasztottunk, na mindegy :DD! Szóval, én a következőképp készülök fel: elkezdtem kijegyzetelni a 4 történelemkönyvet, elejétől a végéig, közben nézegetem a képeket bennük, forrást elemzek, majd a már tanult témakörökhöz megírom az esszéket. Ezenfelül minden könyvből van egy ún. játékom, ami annyit takar, hogy kis cetlik és mondjuk egyik oldalán a történés, másikon az évszám, és ezt ugye bármivel el lehet játszani; történéssel, fogalommal stb. Ezeken felül még vettem 3 emelt szintű könyvet (Bori István-féle, Corvina kiadó, meg ilyen 88 tétel történelemből - ez mondjuk csak középszintű, de egy szóbeli felelés teljes felépítése megvan benne), ezeket végig olvasom, és elkezdem kidolgozni a tételeket. Hát, én így készülök :). Ja, és emellett természetesen, heti három alap töri, meg 4 faktos törióra.
2014. márc. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
*lehagytam, hogy ezenfelül még töltögetek egy próbaérettségis könyvet (könyvtárakban is szokott lenni), meg az eddigi emelteket, azokból is sokat lehet tanulni.
2014. márc. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2014. márc. 4. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!