Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakdolgozatban saját szavaink...

Szakdolgozatban saját szavainkkal beleírhatunk interneten talált 1-2 mondatot?

Figyelt kérdés
Nem szó szerint írnám bele, hanem a lényege megmaradna de más szavakkal.
2014. márc. 6. 09:18
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Tüntesd fel a forrást, és akkor igen.
2014. márc. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De nem idézni akarom. Akkor minek a forrás?
2014. márc. 6. 09:59
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem lehet minden kis hülyeséghez forrást írni. FŐleg ha azt már mondjuk régen tanultam és tudom fejből akkor minek forrás?
2014. márc. 6. 10:02
 4/9 anonim ***** válasza:
56%
Mégis minek teszel fel kérdést, ha rögtön visszapofázol, mintha annyira értenél hozzá? Akkor csináld, ahogy gondolod, nem kell ehhez kikérned mások véleményét/a helyes eljárás folyamatát.
2014. márc. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ne haragudj. Nem visszapofáztam, csak úgy tűnt nem érted a kérdést.


[link]

"Lehetőség szerint ne szó szerint emeld át a szöveget. Fogalmazd át, így nem kell idézőjelek közé tenned."


Ezt mondom, hogy ha átírom más szavakra a mondatban minden szót kb akkor nem plágium nem? Pusztán csak ötletet vettem, hogy mit írjak.

2014. márc. 6. 14:42
 6/9 anonim ***** válasza:
Ugye azt tudod, hogy amikor azt írtam, tüntesd fel a forrást, az nem azt jelentette, hogy tedd idézőjelbe? Értem, hogy nem szó szerint akarod átmásolni, de ugyanúgy plágiumnak számít, ha nem tünteted fel, hogy honnan szedted. Ennyi erővel egy egész létező könyvet leírhatok a szakdogámba, ha mindegyik mondaton alakítok egy kicsit.... Érted már?
2014. márc. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Oké értem, köszi. Így már világos.
2014. márc. 6. 15:26
 8/9 A kérdező kommentje:

Egy számítógépes hálózat megtervezése a téma szóval maga a megvalósítás nem lehet plágium, mert ugye azt én csinálom, csak 1-2 ilyen körítő szöveget gondoltam, hogy saját szavaimmal átírok más szakdogából. Meg ugye muszáj leírni a használt kábelek/eszközök(router, switch stb) jellemzőit is. De ugye azok konkrét adatok amik a neten megtalálhatók.

Gondolom akkor odaírhatom és akkor csatolom mellé pl a gyártó weboldalát?

2014. márc. 6. 15:30
 9/9 A kérdező kommentje:

Közben meglett, hogy egy könyvben benne van ami nekem kell. Tanenbaum: Számítógép hálózatok.

Ezt oda tudom majd írni forrásnak. Ahogy láttam nagyon sokan így csinálták.

2014. márc. 6. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!