Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem vesznek fel egyik gimnáziu...

Nem vesznek fel egyik gimnáziumba se, akkor mit csináljak?

Figyelt kérdés
Amit elsőnek bejelöltem,ott elég hátul állok.Amit 2.nak ott első körben elutasítottak,amit 3.nak az meg nem indul.Mit csináljak akkor? Hova menjek?:S

2014. márc. 9. 09:39
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
Felvettek?
2014. ápr. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
Akkor mész másik suliba és majd egy év után megpróbálsz oda átjelentkezni, ahova most szerettél volna menni-
2014. ápr. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 A kérdező kommentje:
Nem tudom még...:P
2014. ápr. 19. 16:35
 34/53 anonim válasza:
48%
Ez az annyira buták, hogy sehova nem vették fel szöveg BUNKÓ!!!!! Az én lányom 4.5-tel és 67 pontos központival meg 3 szóbelivel nem jutott be sehová! BUTA ?! Megjelöltük a Szinyeit ahonnan elutasították mondván csak kitűnőket és nyelvvizsgával rendelkezőket(!) vesznek fel (azt hittem rosszul hallok de nem!), a József Attilába be se hívták, Kölcsey szintén ugrott és Ady se... most tejesen el vagyok keseredve, a húga 7-es, eddig azzal példálóztunk, hogy látod a nővéred jól tanul majd felveszik egy normális gimibe,van jövője! Ezek után mit mondjak?!
2014. ápr. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 A kérdező kommentje:
Igen utolsó,sajnos tapasztalat után mondom,hogy szívás az egész felvételi.És most nem is kell a saját példámat felhoznom,itt olvastam az oldalon,hogy egy lány ugyanilyen kérdést tett ki,mint én.Ő Pesti,Berzsenyibe,Fazekasba és hasonló erős iskolába jelentkezett 4.6-7-es átlaggal,elég jó központival(kb.60-65)és még az ideiglenes listákon sem volt rajta.Pedig biztos nem hülye,sőt.Az ő esetében lehet azt mondani,hogy azért bukó a dolog,mert csupa erős iskolákat jelölt meg,olyanokat,amik még országos szinten is a top 5-be vannak,így nagyon jónak kell lenni,hogy bejusson.Viszont szerintem még Békéscsabán sem számít olyan hű de erős iskolának az Evan,max.azért szívtam,mert a vidéki falukból is csak Csabán van lehetőség gimibe menni,vagy Gyulán.Bár tény,hogy nekem is meg kellett volna jelöljek egy olyan iskolát,ahova biztos a bejutás.Pl.Közgé,Szegya,Gészi.
2014. ápr. 23. 16:16
 36/53 anonim ***** válasza:

Nem haragudj, kérdező, tényleg senkit nem akarok megbántani, főleg, hogy a központi eredménye nagyon sok dologtól függ, jól el lehet szúrni egy pillanat alatt. De azért azt tudni kell, hogy mi az elvárás egy erős gimiben. A 60-70 pontos központi elég messze van a "jó"-tól sajnos. És igen, az első 10 gimibe nem elég általában 4,5-4,7 átlag, mert bőven van miből válogatniuk (a kitűnők közül). Szóval ha nem kitűnő, akkor legalább 85 pontos központival lehet csak esélye, de ez általában le van írva a felvételi tájékoztatókban. Van ahová be se hívnak, ha nem kitűnő, igen, megtehetik. Igaziból azt kellene jól belőni, hogy hova mehet eséllyel, és sok iskolát kell megjelölni, többféle szinten, ha nem érzi biztosnak. Hiszen a jelentkezést csak a központi után kell beadni, akkor már sokminden látszik.


Sajnálom az egyik válaszoló lányát, de szerintem ne keseredjetek még el, lesznek helyek. Legyetek résen.

2014. ápr. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 A kérdező kommentje:
Nálunk csak 3 iskolát lehetett bejelölni,szval ez a "bejelölök 80 sulit,aztán vhova csak felvesznek" kilőve.Nyilván,ha pl.6 iskolát lehetett volna bejelölni,bejelöltem volna pl.a Közgét,esetleg Gészit,és akkor már nem lenne a "sírás",hogy nem tudom,hol fogom kezdeni a 9.et.:( Nem adom fel,meg aztán az is lehet,hogy amit elsőnek jelöltem oda felvesznek.:)
2014. ápr. 23. 17:37
 38/53 A kérdező kommentje:
Nem tudok a központival kapcsolatban nyilatkozni,én nem írtam.
2014. ápr. 23. 17:39
 39/53 anonim ***** válasza:

Miért nem lehet többet bejelölni, miért csak 3? Nyilván nem 80-at, ilyet senki sem írt.:)És miért nem írtál központit?

Persze, hogy felvehetnek még!:)

2014. ápr. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért,januárban az ofő mindenki kezébe nyomott egy papírt,töltsed ki.:D 3 hely volt csak..én sem értem,mikor máshol 7-et is be lehetett jelölni,...
2014. ápr. 23. 18:57
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!