Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mért nem vezetik be a tankönyv...

Mért nem vezetik be a tankönyvek helyett az e-book-ot az iskolákban?

Figyelt kérdés

Vagy ez egy jó üzlet és nincs politikai érdekeltség ennek a megváltoztatására?

A szülők így rá vannak kényszerítve a könyvek megvételére?

De ahogy elnézem az elektronikusan kínált könyvek sem olcsóbbak,pedig nincs nyomtatási költség és mégis?Vajon miért?



2014. márc. 11. 09:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Egyrészt nem mindenkinek van számítógépe.

Másrészt könyvből könnyebb tanulni, és visszakeresni, amire szükség van.

Azonfelül a gyerekek már így is nagyon sok időt töltenek a gép mellett, és nem mozognak semmit.

2014. márc. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem számítógépre gondolok hanem e-ink e -bookra ami nem terheli a szemet meg mint a LCD TFT.
2014. márc. 11. 09:29
 3/14 anonim ***** válasza:
Mert az e-book nem tud pótolni egy igazi papír könyvet. Ráadásul a tchnikai feltételei megfizethetetlenek lennének több magyar családnak is. Ami pedig a könyvek megvételét illeti, azok akik rászorulnak ingyen kapják a könyvet, mindenki másnak meg kb. 10-20 ezer forint évente. Ami egy átlag család számára röhögve kigazdálkodható.
2014. márc. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

persze, sőt, ne is tanuljanak meg kézzel írni, teljesen felesleges! az analóg világ elavult, vessünk véget neki.


viccet félretéve, ez elég nagy butaság lenne. a könyv az könyv. én nem bírok gépről, tabletről tanulni, nem tudok lapozni, jelölni, postiteket beleragasztani, és a többi. mellesleg RENGETEG használt tankönyv kering az éterben töredék árért, nem szükségszerű kifizetni 20-30 ezer forintot évente. azoknál a családoknál meg, ahol nem csak egy gyerek van, ott lehet használni nyugodtan többször a könyveket.


ma még az új cipő is gondot jelent, képzelj el egy borzasztó szegény családot tablettel a gyerek kezében. eléggé irreális, nem?


azt támogatnám, hogy az ISKOLÁBAN, mondjuk minden osztályban lenne 20-30 ebook olvasó, hogy azt az óránkénti 2 ábrát, ami miatt suliban is ki kell nyitni a tankönyvet megnézhessék, átbeszélhessék, és így csak füzetet kell hurcolni (mindenki ismeri az érzést a telepakolt hátizsákkal, mikor marhára nem volt rá szükség, de ha nem lett volna ott, kijárt volna a fekete pont).


bár ezt meg igazából egy projektor nagyon egyszerűen helyettesíti. nem is értem, miért nem használnak több projektort, mint egyetemen.

2014. márc. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Látom nem néztetek utána hogy mennyibe kerül egy ilyen e-book!

Másik dolog,nekem 30-40ezerbe kerül gyerekenként a tankönyv évente,nekem megoldás lenne egy ilyen készülék.

A tankönyvet sajnos nem kapom ingyen.

2014. márc. 11. 10:08
 6/14 A kérdező kommentje:
A füzeteket nem akartam cserélni meg hát azt nem lehet lecserélni-megint csak félre értettek.
2014. márc. 11. 10:09
 7/14 anonim ***** válasza:
A konyvekbol konnyebb tanulni. Alahuzni, kiemelni, atlapozni, stb.
2014. márc. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Tudtommal mindez megtehető elektronikusan is.De nem akarok senkit leszoktatni a hagyományos könyvről és csak megoldást szeretnék találni az anyagi részéről a dolognak.


Meg nem utolsó sorban egy ilyet cipelni vagy egy nagy táskát tele könyvel!-nem egy a kettő!

2014. márc. 11. 10:15
 9/14 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Mi sem kaptunk ingyen könyveket, a legtöbb könyvet kikölcsönöztük könyvtárból, diákoknak kb 500 ft volt az éves tagság, csak a munkafüzeteket vettük meg. Az meg nem létezik, hogy nincs könyvtár a körzetben/megyében.

2014. márc. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

ja, és nem ment a tanulás rovására, érettségikor újra kivettem+volt sok jegyzetem, torrent oldalakon fentvannak a töri, fizika, matekkönyvet, sőt még az érettségi feladatgyűjtemények is, 4,7-es átlaggal érettségiztem (emelt is volt benne), most meg az eltén tanulok ttk-n, szintén összekukázott antikvár/könyvtári könyvből, fénymásolt jegyzetből, órai jegyzetből, és itt sem panaszkodom.


ha nekem még egyetemistaként sem kell ebook olvasó, ne vicceljünk már, hogy egy általános iskolásnak/gimisnek szüksége van rá.


minden megoldható, csak akarat kérdése.

2014. márc. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!