Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » TDK egész pontosan mit takar?

TDK egész pontosan mit takar?

Figyelt kérdés
Tudományos Diák Kör, ha jól tudom, de hogy nézz ki egy ilyen? Ha valaki végigcsinál egy TDK munkát, akkor utána mi vár rá?

2014. márc. 12. 18:09
 1/5 anonim ***** válasza:
30%
Bekötteted, előadod, érsz el helyezést vagy nem, és sok helyen (pl Erasmus) plusz pontnak számít, tehát érdemes. Olyan mint egy szakdolgozat.
2014. márc. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

Egyeteme/főiskolája válogatja, hogy pontosan mit is takar.

Tudományos Diákkör - a hallgató egy témában konzulens/témavezető segítségével kutatat, elmélyül. A kapott eredményeiről beszámolhat az intézmény Tudományos Diákköri Konferenciáján (ha van ilyen). Itt "elvileg" különböző díjakat, OTDT-re való részvételt nyerhet (országos). Ezt 2 évente rendezik meg különböző városokban.

Szintén egyeteme/főiskolája válogatja, de a TDK munkából lehet írni a szakdolgozatot is, így akár két legyet is lehet ütni egycsapásra :)!

Ha szeretnél ilyenbe belekezdeni érdemes az adott intézmény tudományos munkáját összefogó kollégnál érdeklődni.

Remélem tudtam segíteni :)!

2014. márc. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%
kutatat=kutat akart lenni :)
2014. márc. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A legközelebbi OTDK mikor lesz megrendezve? Illetve milyen jutalmakat lehet kapni?
2014. márc. 13. 17:49
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én úgy tudom, hogy 2015-ben, és itt lesz Bp-en. A jutalmakat azt sajnos nem tudom (szerintem van I-III. helyezés, különdíj, stb.)

2014. márc. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!