Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Óralátogatás alóli felmentés?

Óralátogatás alóli felmentés?

Figyelt kérdés

Középiskola, 9. osztály.

Nem szeretnék magántanuló lenni, csak 1 (max 2) tantárgy van, amire nem szeretnék bejárni, hanem inkább szeretnék felmentést kérni alóla, és osztályozóra menni.

Szeretnék írni az igazgatónak egy levelet, hogy szeretném ha adna felmentést a bizonyos óra látogatása alól. Persze konkrétan megfogalmaznám benne az okot is, amiért nem szeretnék bejárni. Szerintetek van rá esélyem, hogy megadják a felmentést?

Előre is köszönöm a válaszokat!

15L



2014. márc. 20. 21:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazgatóval próbáltál már beszélni?
2014. márc. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Még nem tudtam vele beszélni. Arra gondoltam hogy beszélek az ofival is és írok neki egy levelet.
2014. márc. 20. 21:56
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Melyik tantárgy? Tesiről ha van indok arról elég egyszerű felmentést szerezni, bár sokszor nem az óralátogatás alól szokták felmenteni az embert hanem csak nem kell csinálnia semmit, de ugyanúgy benn kell ülnie, egyéb tantárgyból is működhet ez, nekem volt olyan osztálytársam aki betegsége miatt nyelvtanból és irodalomból volt felmentett, nem tudom hirtelen mi a betegség neve amikor valaki nehezen olvas, de a lényeg annyi, hogy órán ugyanúgy benn kellett ülnie, csak nem kellett semmit csinalnia.
2014. márc. 21. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Matematika órára nem szeretnék bejárni.
2014. márc. 21. 07:24
 5/11 anonim ***** válasza:
Diszkalkulia?
2014. márc. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Manapság már mindenki diszkalkuliás?

Szerintem sokak közülük csak szarnak bele a matekba mert nehezen megy. Nekem se megy a kémia mégse vagyok diszkémiás..(XD). Nem nehéz a felmentés matek alól, a vizsgálaton hülyének mutatod magad és kapod is a papírt.

2014. márc. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha viszed az orvosi papírt akkor szó nélkül megkapod a felmentést, de bejárnod ugyanúgy be kell.
2014. márc. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Személyes okokból nem szeretnék bejárni. A tanárnővel vannak problémáink (neki is velem).

Maximum a pszichológusom tud javaslatot írni, lehet ő segítene?

2014. márc. 21. 20:59
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát az nem nagyon tartom valószínűnek, hogy ezt el tudnák intézni, mármint, hogy ne kelljen ott lenned órán. Sulikban az oka nagyon egyszerű: Tanítási időben az intézmény a felelős a diákokért, magyarul, ha egy materórán nem vagy ott, de valami baj történik Veled, akkor az iskola felelőssége lesz a dolog, mert hivatalosan az iskolán belül kellett volna tartózkodnod. Ez szokott a fő indok lenni.
2014. márc. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Pedig jó lenne ha meg tudnánk egyezni abban, hogy nem megyek be matekra, de nem hagyom el az iskola területét, hanem pl. leülök a könyvtárban.:)
2014. márc. 22. 10:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!