Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miből áll az angol emelt...

Miből áll az angol emelt szintű, szóbeli érettségi?

Figyelt kérdés
Erdélyi magyarként Magyarországra jelentkeztem egyetemre, ehhez május 8-án megyek angolból emelt szintű érettségizni (írásbeli), június elején pedig szóbeli. Az írásbeli részével nagyjából tisztában vagyok, van Cambridge középfokú nyelvvizsgám. Viszont a szóbeli része kicsit zavaros, mire kell számítanom, hogy fog kinézni? Esetleg van külön valamilyen módszer, amellyel speciel erre tudnék készülni?

2014. márc. 23. 13:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Van egy rövid beszélgetés az elején(hány éves vagy, milyen nyelveket tanulsz, mi a hobbid, stb.). Ezt nem értékelik.

A következő a társalgás, ebben valamilyen témáról elbeszélgetsz a tanárról, de erre nem lehet igazán készülni.

Aztán húzol két képet, amit valami alapján összehasonlítani/elemezni kell,én pl. egy állatkertről készült képet meg egy rezervátumban készült képet húztam, el kellett mondani,hogy miért jó az egyik,másik stb.

Ezután húzol egy cetlit, amin egy állítás van(pl.:21 éves kor alatt nem kéne jogosítványt adni senkinek), és el kell döntened, hogy mellette vagy ellene érvelsz, a tanár pedig ellent fog neked mondani.

2014. márc. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Kaphatók felkészítő könyvek, pl ez: [link]

vagy ez: [link]

A vitán elég meredek témák tudnak lenni, pl a Fejlődő országok segélyezése több kárt okoz, mint hasznot, vagy ugyanez az űrkutatásról.A képek közt is vannak bizarrok, pl az írás története a hieroglifáktól kezdve a palatáblákon át a töltőtollig. A kép nem biztos, hogy kettő, lehet akár 6 is. Az idő max. 20 perc. A szubjektív benyomás is számít, tehát legyél nyitott, mosolygós.

2014. márc. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Minden itt: [link]
2014. márc. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!