Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az a hír igaz hogy főiskolákra...

Az a hír igaz hogy főiskolákra, egyetemekre úgy lehet be kerülni, hogy előtte nyelv vizsgát kell tenni?

Figyelt kérdés
2014. márc. 23. 21:39
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
nemtom, de ha nem akk én bevezetném
2014. márc. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De te miért vezetnéd be??
2014. márc. 23. 21:45
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
dehogy igaz, csak a nyelvvizsgákért pluszpontot kapsz
2014. márc. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem igaz, csak a diplomához kell a nyelvvizsga.

(nyelvvizsga 1 szó, bekerülni 1 szó)

2014. márc. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Sajnos nem igaz. Csak plusz pont jár a nyelvvizsgáért. És miért gáz ez? Egyrészt egy humán szakostól egy idegen nyelv ismerete szerintem minimum elvárás, a reál szakok esetében pedig az önálló kutatáshoz nagyon nem árt ha az ember el tud olvasni egy absztraktot...

Ráadásul van a diáknak minimum nyolc éve megtanulni egy nyelvet.

2014. márc. 24. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sokan meg emelt nyelv érettségire jelentkeznek,

pont azért, hogy meglegyen nekik a ny.vizsga, mármint

hogy ne kelljen menniük még egyszer

2014. márc. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Meg mondjuk az alapfokú ny.vizsga nem is számít,

úgyhogy olyanra nem nagyon érdemes menni -

2014. márc. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1.vagyok

Azért vezetném be, mert:

1) rengetegen vannak olyanok, akik elvégzik az egyetemet/főiskolát állami pénzen, de a nyelvvizsgát nem tudják megcsinálni h megkapják a diplomájukat

2) a középiskolai pontozás/határok pl. érettséginél rohadtul alacsonyak, aki ott nem bírja az a felsőoktatásban sem fogja, mivel ott jobban kell hajtani, és ha kötelező lenne a nyelvvizsga akk a középsulisoknak is jobban kellene hajtaniuk és így vmennyire jobban átélnék h mi vár rájuk a továbbiakban

2014. márc. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem kell, de én is bevezetném. Nálunk az osztályban 12. végére kb. az emberek több mint felének 2 nyelvvizsgája volt. És ez évekkel ezelőtt volt. Arra nem feltétlen lehet építeni, hogy majd egyetemen megtanulod a nyelvet és felkészülsz a nyelvvizsgára, sokan ebbe buknak bele.
2014. ápr. 9. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!