Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi Egyetem: Ponthatárok...

Orvosi Egyetem: Ponthatárok változása?

Figyelt kérdés
Mire lehet számítani idén? Tavaly miért vettek fel olyan sok embert? Sokat csökkentek a határok, várható a visszaugrás, vagy ekörül fog mozogni? (Pécs/Debrecen)

2014. márc. 27. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:
27%

Imádkozzon ki ki a maga istenéhez, hogy emelkedjenek a ponthatárok... mert a jelenlegi helyzet elég siralmas.

Egyébként azért vettek fel olyan sok embert, mert összeomlás szélén áll az egészségügy, és kell a rabszolga a kórházakba. Titeket pedig már röghöz tudnak kötni.

Egyébként emelkedés várható, hiszen nektek sokkal több időtök volt felkészülni az emelt bioszra, és az emelt kémiára/fizikára.

2014. márc. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Ezt a röghöz kötést ugye te sem gondolod komolyan...? :) Pont minket nem tudnak röghöz kötni, mivel egy orvos annyit keres külföldön, hogy nevetve vissza tudja fizetni a végzést követő 10-20 éven belül a képzés költségét.

Egyébként a helyzet valóban siralmas, mélyrekordot döntöttek a statisztikák az egyes intézeteknél (SOTE).

2014. márc. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tényleg mélyrekordot döntöttek a SOTE-n? Pedig ott volt a legkisebb a ponthatáresés, asszem, olyan 10 pont körüli. Mivel 3 emelttel van olyan nehét négyszázhuszonakárhány pontot összehozni, mint egy emelttel, egy középpel 430 körülit, azt gindoltam, ott hasonló képességűek kerültek be.

A kérdére válaszolva: a ponthatárokat sose lehet előre megjósolni, eddig csak az jött be, hogy csökkenő tendenciát mutatnak (igaz, a tavalyi esés nagyon váratlan volt, és valahogy nem akarom elhinni a további csökkenést.) Szerintem marad ekörül, talán emelkedik, drasztikus változásra nem számítanék. De sohasem lehet tudni, mindig az adott évfolyam teljesítményétől függ, bármi lehet.

2014. márc. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocsánat, 2 emelttel...
2014. márc. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tényleg nem lehet megmondani, hogy milyenek lesznek a ponthatárok, de az biztos, hogy a tavalyi alacsony ponthatárok miatt ebben a tanévben a követelményeket nehezebb teljesíteni, több professzor is említette, hogy hiába vették fel az embereket, majd ők úgyis kiszórják őket. Tényleg nehezebb most így elsőévesnek lenni, pedig nem is tartozok azok közé, akik csupán a ponthatár környékén kerültek be...
2014. márc. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!