Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy tanuljak meg 6 tételt...

Hogy tanuljak meg 6 tételt holnapra, ha 14:30-ra érek haza?

Figyelt kérdés

Az egyik tanárom k.csögösködik velem. Még szerencse, hogy szólt... Ebből a 6-ból 2, vagy 3 van meg.


Nem tehetem meg, hogy holnap nem jövök be, pedig 6. órában írnék. 1. órán muszáj vagyok bent lenni



2014. márc. 31. 11:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Simán meglehet tanulni ha csak arra tanulsz. Nem ülsz le a gép elé, nem tévézel, nemcsinálsz semmit csak tanulsz. tételek között 15 perc pihi és az utolsó után átolvasod az összeset. Ha nem cseszed el az idődet akkor maximum 10 órára kész kell legyél.

(nekem is gyakran volt ilyen tavaly érettségi miatt.)


Lehet nem lesz 5-ös de a lényegesebb része megmarad a fejedben.

2014. márc. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
14-30 tól 15-00 ig kaja, cigi, kaki. Utána 50 perc egy tétel 10perc cigiszünet. Így 21 órára meg is van a hat tétel.
2014. márc. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 delusion ***** válasza:

16 oldalnyi megválaszolt kérdésem van, de messze ez lesz az egyik legfurább. Neked kell tudnod, hogyan tudsz jól, hatékonyan tanulni.


Picit úgy érzem, hogy próbálod lehetetlennek beállítani a dolgot, pedig ez bőven teljesíthető. Szerintem az első válaszoló már leírta a főbb irányvonalakat. Ha meg nincs meg egy tétel, hát, elkéred ismerősöktől, leszeded netről etc. - nyilván nem ez a legjobb megoldás, de valószínűleg nincs időd arra, hogy összevesd a neten fellelhető tételeket a szakirodalommal, tankönyveddel, és így tovább.


Az ilyen "vészhelyzeteknél" az a legfontosabb, hogy ne cseszd el az idődet.

2014. márc. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 reptoid ***** válasza:
Akkor te biztosan új vagy itt :D
2014. márc. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!