Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A hagyományos (2005 előtti)...

A hagyományos (2005 előtti) biológiaérettségik mennyire számítanak nehéznek a mostani emeltekhez képest?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 2. 21:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az iskolai érettségi a mai középnek felel meg, a központi összevont az emeltnek.
2014. ápr. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2014. ápr. 2. 22:39
 3/4 anonim ***** válasza:
A régi biológiaérettségi többsége elég nehéz volt, nem nyomták tele egyszerű ökológiával, illetve nem az olyan feladatok voltak túlsúlyban amire egyszerűen logikával lehet válaszolni. Az elméletet kérték számon, elég részletesen. Én tavaly érettségiztem, de azt mondom, hogy a régi érettségit biológiából nehezebb olyan jóra megírni, mint a mostanit. Pont azért, mert kemény elméleti feladatok vannak benne. Nézz meg pár genetikás feladatot a régiekből. Emelt érettségin olyan szintűvel még nem is találkoztam, pedig megcsináltam az összes eddigi feladatsort. Ráadásul akkor még élt az, hogy ha rossz a válasz egyes feladatoknál, akkor pontot vonnak le érte. A közép szintű érettségit könnyítésként vezették be azok számára, akik nem akarnak továbbtanulni. Hatalmas tévedés abban a hitben élni, hogy a régi érettségik olyan nehézségűen voltak, mint a középszintűek ma. Egyes tárgyakból nincs olyan nehéz, mint a mai emelt, de a közép szintűtől lényegesen nagyobb a követelmény. Vannak viszont olyan tárgyak, amelyeknél nehezebb volt mint a mai emelt. Ilyen például a biológia. Kémiánál más a helyzet, ott valamivel könnyebb a régi típus, mint a mostani emelt.
2014. ápr. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a részletes választ!:)

Én idén érettségizek, már végignéztem a legtöbb feladatot az előző 9 évből, gondoltam a régebbiekbe is belenézek. Tényleg elég részletesen kérdezik a dolgokat, de gyakorlásnak jó.

2014. ápr. 3. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!