Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a különbség az építész és...

Mi a különbség az építész és az építészmérnök között?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy az építész képzés osztatlan (ONA) és összesen 5 éves, míg az építészmérnöki osztott (ANA) és az alapképzés 4 éves, majd a mester 2 éves. Összesen 6.

De mi a két képzés között a különbség? Az egyik többet takarna mint a másik? De melyik?


Az építész képzésen magasabbak a ponthatárok és több hallgatót vesznek fel. Építészmérnökin kisebb a ponthatár és kevesebb jelentkezőt vesznek fel. Mi ennek az oka?

Hiába nézek utána könyvben, neten, tájékoztatóban, nem találok semmi konkrét infót. Van egy építész ismerősöm, és ő sem igazán tudja, mert ő főiskolát végzett és ezért eleve csak 3 szint magasságig tervezhet. Azon kívül, akkor amikor ő végzett még csak osztatlan képzés volt. Nem volt ilyen, hogy alap meg mester.


2009. dec. 20. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Az osztatlan képzés a régi rendszerű építészképzést viszi tovább, megőrizték a hagyományos képzési formát. Az alapképzéses viszont már az új bolognai rendszer szerint van, ami elvégzése után mehetsz mesterképzésre, és a végén kap egy uo. érvényű diplomát, mintha az osztatlanon végezted volna.
2009. dec. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A BME-n az építész 10 félév, építészmérnök 11 (az már mesterrel együtt). 5. félévig egy órákra járunk mind, ugyanazok a követelmények is, és nem is tudjuk egymásról, ki osztatlan, ki bsc-s. Ötödik félév után az osztatlanosoknak szakirányválasztás van: műszaki vagy tervezői (mondjuk nagyon kevesen tudnak az 5. félév után szakirányra menni, ez kitolódik 1-2 évvel későbbre). A bsc-seknek még utána van egy félév, meg egy szakmai gyakorlati félév, és utána kapnak bsc diplomát. Bsc-n nincs szigorlat.


Tervezési jogosultságok tekintetében az osztatlan és az alap+mester diploma ugyannyit ér. Csak sima alappal nem tudom, mit lehet kezdeni, az még elég kevéske tudás... Remélem, tudtam valamennyit segíteni.

2009. dec. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm, tehát azt mondod, hogy gyakorlatilag a képzésben szinte semmilyen különbség nincs. Ugyanazt a tudást kell hozni mindkettőhöz. Egyik sem több a másiknál ugye?


Az első hozzászólónak: köszönöm a segítséget, de ezt tudom, én az oktatásban lévő különbségekre gondoltam.

2009. dec. 20. 13:33
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha elvégzed a bsc-t meg mastert is, akkor ugyanott vagy, mint sima osztatlannal. Amúgy is átjárható a kettő. De nehogy leragadj a sima alapképzésnél, mert az kb semmire nem jó. Körülbelül idén fog végezni az első bsc-s futam (ugyan tavaly kellett volna nekik, de mindenki megcsúszik), így szerintem még senki nem tudja, hogy mi is a lényege ennek, meg hogy fognak menni a dolgok. Ha most jelentkezel még csak, akkor talán mire végzel az alapképzéssel, már kiforrottabb lesz. De én a helyedben maradnék azért az osztatlannál...
2009. dec. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
ok, köszi :)
2009. dec. 20. 14:06
 6/8 anonim ***** válasza:

nekem is sokat segittet a válaszok.


Ha jól értettem ez a bolognairendszer azt jelenti hogy a képzés egész europában érvényes?


De ha most a épitész képzés nem tartozik a bolognairendszerhez nehéz lessz magyarországon kivül épitészként múnkát találni?

2010. júl. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem nem ezt jelenti, mindkét diplomát el kell fogadják, de ha máshol nem is, akkor legalább az EU-n belül.
2010. júl. 25. 15:53
 8/8 A kérdező kommentje:
A két diploma között nincs különbség, csak a képzésben, abban is csak egy kicsit. :)
2010. júl. 25. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!