Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha 2 félévet elhasználok...

Ha 2 félévet elhasználok mentőtisztin és utána megyek orvosira akkor már az utolsó évem fizetős lesz?

Figyelt kérdés
2009. dec. 21. 09:46
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

Hát az állam 10 félévet támogat, szóval úgy számold.

Az orvosi asszem 6? Mert akkor még benne vagy a keretben.

2009. dec. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én idén végeztem egyetemen. Régi rendszerben, tehát nem bolognai rendszerű képzésben. Én is szakot váltottam, mert nem tetszett, amit először elkezdtem.


Szóval úgy van, hogy államilag finanszírozott képzésben 10 félévig, vagyis öt évig vagy "államilag finanszírozott". Ha ez letelik, akkor kerülsz át egyetemi finanszírozásba. Ez három félév lehet. Ez alatt még nem kell tandíjat fizetned, viszont nem jár bérlet, szociális támogatás, lakhatási támogatás, ösztöndíj, jegyzettámogatás, szóval ezekre a juttatásokra nem vagy jogosult. De fizetned még nem kell. Ha ebből is kicsúszol, csak akkor.


Orvosin, mivel az eleve 12 féléves képzés, ezért ott szerintem egy évvel kitolódik az egyetemi fininaszírozás, tehát nem 10+3 félév, hanem 12+3 félévig nincs tandíj.


Tehát ha orvosin nem csúszol egy félévnél többet, akkor nem lesz tandíjad.

2009. dec. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%

Beleférsz, mert 12 félév finanszírozottad van, az orvosi meg ha jól tudom 5 éves, azaz 10 félév. De ha nem is férnél bele, akkor is, ha elkezdesz egy képzést, de nem fér bele a finanszírozásba, akkor nem tesznek át fizetősre, ha ez nem a te hibád (jelen pillanatban nem tudom, hogy így van-e, mert nem egymásra épülő képzésekről van szó). De mivel már kiderült, hogy beleférsz, lényegtelen is, hisz így se-úgy se csúszhatnál, mert a csúszásokat nem fizeti az állam, csak ha még belefér az államilag finanszírozásba.


De most lehet, hogy én nem értek hozzá, de ha mentőtisztire jártál, akkor biztos lesznek közös tárgyak is, nem? szóval be tudsz majd számíttatni dolgokat, akkor még rövidebb.

2009. dec. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
10.30 Az orvosi nem 6 félév hanem 6 év azaz 12 félév:)
2009. dec. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Elvileg tényleg úgy van, h orvosin 14 félévet finanszíroznak, összes többi helyen 12-t. De erről már én is tettem fel kérdést, h ha olyan helyen kezdek, ahol 12-t finanszíroznak, de olyanon szeretném befejezni, ahol 14-et, akkor mi van:D De úgy látom erre a kérdésre pontos és biztos választ senki nem tud adni. Azt tanácsolom, hívd fel az OKM-et, mert ha véletlen az orvosi végén közölnék, h akkor légyszi fizess 2 milliót, az elég kellemetlen lenne:S...akkor meg nem sokra mész vele, h itt mit írtak:)
2009. dec. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
vagy van egy ilyen hallgató ügyvédje a felvi.hu-n, az biztos tudja.
2009. dec. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

bocsi, úgy értettem 6 év :D

Egyébként Kellemes Karácsonyt mindenkinek! (első)

2009. dec. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!