Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemnek lenne több...

Melyik egyetemnek lenne több értelme?

Figyelt kérdés

Szerdára meg kell mondani milyen faktot válasszak (elvileg csak május végére kellett volna, de a könyvrendelés miatt most kell). Még nem igazán tudom milyen pályára szeretnék menni (csak 10.-es vagyok...). Eredetileg Állatorvosi egyetemre akartam menni, ezért most biológia tagozatos vagyok, de rájöttem hogy az orvosihoz kell a kémia (esetleg matek) ami nem igazán megy nekem szóval sztornó.

Ami tényleg, nagyon tetszene az az Elte Koreai Tanszéke (leadnám a bioszt, és emelt töri és magyar + nyelvvizsga) lenne, de félek ha sikerülne bejutni, aztán lediplomázni akkor azt a diplomát berakhatnám a fiókba, mert kevés az esélye, hogy kijutnák Dél-Koreába egy jó munkahelyre. (persze megvan álmodva a "magyar tanár a Hangbok egyetem magyar szakán" de ennek az esélye minimális )

Szívesen lennék ügyész, de oda nagyon nehéz bejutni, kevés az államilag támogatott hely. Szóval menjek a szívem után és Korea tanszék, vagy hallgassak az eszemre és válasszak valami más szakmát?

Köszönöm a válaszokat :)



#egyetem #érettségi #korea tanszék
2014. ápr. 14. 19:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Az egyetem nem nyelviskola. Ha koreaiul szeretnél megtanulni, menj nyelviskolába, vagy fizess meg valakit, aki elvégezte az említett szakott.

Közben elvégezhetsz valami hasznos szakot.

2014. ápr. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél egy lapot, és írd fel az egyes szakok előnyeit és hátrányait.

Ha netán ugyanannyi előny és hátrány jutott eszedbe a szakokról, akkor dobj fel egy érmét. Az egyik szak a fej, a másik az írás. Miközben a levegőben fog repülni/forogni az érme te elkezdesz majd MAGADBAN szurkolni az egyiknek. NA AZT VÁLASZD!

Remélem érthetően írtam le, és hogy segítettem. :)


Amúgy ha orvosin gondolkozol, akkor biosz fizika faktos legyél, mert azt hallottam, hogy az egyetemeken a kémiát az alapoktól kezdik tanítani, míg a fizika ismeretét elég magas szinten elvárják már az első félévben. (Szóval nem kell egyből feladd az orvosit.)

2014. ápr. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1# köszi a választ, de ott nem csak nyelvet tanítanak. ha csak annyi lenne nem mennék oda.


2# Köszönöm szépen! Ez tényleg jó módszer :)

Hát a fizika se az erősségem, (inkább a humán tárgyak + nyelv amiben tényleg jó vagyok) Szóval inkább csinálok egy/ vagy több humán tárgyból ötös érettségit, mint kémiából/fizikából egy hármast. :)

2014. ápr. 14. 20:00
 4/6 anonim ***** válasza:

2. vagyok


Akkor szerintem is valami humán szak felé orientálódj! :)

A bioszt azért mindenképpen felvenném a helyedben, mert azzal többféle irányban továbbtanulhatsz.

2014. ápr. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

olyan szakra menj amire szeretnél, de keress kifogásokat, ne gondolj arra hogy nem fog sikerülni

ha nagyon szereted a Koreai nyelvet, a kúltúrát, arra a szakra akarsz menni, és ott szeretnél majd élni akkor válaszd azt. Ha elég kitartó vagy és elhiszed hogy sikerül akkor sikerülni is fog. csak küzdened kell érte


ugyan ez vonatkozik az orvosira is, van még időd feltornázni magad az adott tárgyból ami a szakra kell, járj külön tanárhoz


szerintem nagyon jó az hogy már ilyen fiatalon van élet célod és elképzeléseid :)


sok sikert és válaszd azt amit a legjobban szeretnél

2014. ápr. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazán nagy segítség volt! :)
2014. ápr. 15. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!