Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi jelentkezésnél...

Egyetemi jelentkezésnél menyire kínos, ha 10. osztályban megbuktam és csak pótvizsgával mentem át?

Figyelt kérdés
10. osztályban vidékről Budapestre kellett mennem, hetekig voltam kórházban, ezért azt az évet magántanulóként kellett végeznem, mert a sok lemaradás miatt nem tudtam bejárni. Év végén írtam egy osztályozót, amit sajnos matekból nem tudtam megcsinálni, ezért pótvizsgát kellett belőle tennem, ami egy közepes szinten sikerült, így az elégtelen jegyemet javították egy elégségesre. Ha bekerülök egyetemre, ott ezt nem fogják figyelni? Vagy szégyen már eleve így jelentkezni? Ha jól tudom, beiratkozásnál elkérik a bizonyítványt és megnézik, így látni fogják, még ha felvételnél nem is számít.
2014. ápr. 15. 01:51
 1/5 anonim válasza:
Nem érdekli őket.Ha nem kellett évet ismételned akkor senkinek nem számít a dolog
2014. ápr. 15. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Senki, még csak le se sz@rja, még ha 5-ször megbuktál, azt se.
2014. ápr. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tőlem csak érettségi bizonyítvány és nyelvvizsga bizonyítványt kértek, sima bizonyítványt nem. Ha kérnek is, max. a tanulmányi osztályosok látják, őket meg nem különösebben érdekel bármi is. :) Jelentkezésnél sem számít, hisz az utolsó két év jegye kell csak, így a 10-es eredményed sehol nem fog megjelenni. Szóval ne aggódj, csak tanulj szorgalmasan. :)
2014. ápr. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem érdekel senkit és semmilyen hátrányos helyzetbe nem fogsz emiatt kerülni, ne aggódj. Az egyetemen is csak az fog tudni róla, akinek elmondod.
2014. ápr. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Senkit nem érdekel, a tizedikes jegyeket sehol nem nézik, a bizonyítványt sem kérik. Egyébként is felesleges szégyellned magad miatta, egyrészt okkal buktál, másrészt nem te vagy az egyetlen, aki így járt ezen a világon, harmadrészt nem a jegyeidtől leszel az, aki :)
2014. ápr. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!