Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ki megy a Fazekasba emelt...

Berzelius kérdése:

Ki megy a Fazekasba emelt biosz érettségizni? Mit lehet tudni, milyenek lesznek a szóbeliztetők?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 17. 16:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lassíts, lassíts. Semmit nem lehet tudni, ugyanis e percben még ők maguk sem tudják, hogy ők lesznek a szóbeliztetők. Egyébként teljesen mindegy, a bizottságok mindig rendesen végzik a munkájukat, a tudásod fog számítani.
2014. ápr. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Sajnos a személyes tapasztalatom rácáfol az előző válaszra. Maradjunk annyiban, hogy az esetek többségében normálisan végzik a munkájukat. Ha pedig nem tudsz többet tőlük, akkor valóban a tudásod alapján pontoznak.
2014. ápr. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én azért azt gondolom, hogy te feltételezésekről beszélhetsz. Mivel a tantárgyi bizottság nem szokta részletesen indokolni a döntését a vizsgázó számára (egyébként nem is teheti), csak a részpontszámokon keresztül kommunikál, ezért ugyanúgy lehet az is, hogy valamilyen hiányosság volt a feleletedben, amit ők regisztráltak, te meg nem. Informatikából még el tudom képzelni, hogy egy-egy részterületről akár többet is tudjon a vizsgázó, mint a tanárok, de biológiából nem nagyon, és ezzel nem akarlak megsérteni. Persze még az is lehet, hogy tényleg így volt. De sokkal valószínűbb, hogy kimaradt valami, nem jól volt felépítve a felelet szerkezete, ilyesmi.
2014. ápr. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Konkrétan kémia emelt érettségin fordult elő, hogy a tanári bizottság igen komoly szakmai hiányossággal vizsgáztatott. Kémián a részpontok nem olyan részletesek, mint biológián, tehát itt még annyira sem kiszűrhető, hogy mi is volt a probléma. Esetemben erre nem volt szükség, ugyanis még a vizsgán lejáratták magukat, úgy tisztességgel...Elég durvának tartom, hogy három vizsgáztató tanárnak fogalma sincs arról, hogy mi az az eténol, és az egyik egy jót nevet rajta, hogy ő még életében nem hallott róla és ne mondjak már ekkora hülyeséget (többszöri elismétlés után sem ismertek rá)..hármójuk szerint alkánok krakkolásakol CSAK (!!!!) etén keletkezik melléktermékként. Természetesen többször is megindokoltam, hogy ez miért nincs így és milyen lehetséges termékek keletkezhetnek még, szinte az összes variáció felsorolásával, teljesen hiába. Akárhogy gondolkodtam rajta és néztem utána a legújabb szakirodalomban ezek nagyon durva szakmai hiányosságok és minden egyes lexikon engem igazolt. Persze nem akartam leégetni őket mások előtt, ezért nem szóltam semmit arról, hogy "na csak nekem volt igazam, de ciki..stb.." utólag ezt nagyon bánom, mert szegénykék még a feleletem után se jöttek rá, hogy nekem volt igazam, ez meg is látszott a pontozáson...Bízzunk benne, hogy előbb utóbb bevezetik a diktafon használatát emelt szóbeliknél, és akkor senki nem jár így, mint ahogyan én jártam.


A biosz emelt szóbelis dolgot szintén visszautasítom. Nem az én szóbelimen történt és közel nem olyan durva dolog, de megtörtént. Testvérem emelt biológia érettségijén. Igen-igen elismert szaktudással rendelkezett már gimnáziumban is. (és azt, hogy elismert az nem arra mondom, hogy a gimis biológiatanára megveregette a vállát, hogy de ügyes vagy...hanem professzorok elismerésére gondolok, akik az adott szakterületen tevékenykednek) Főként ökológiából, illetve állattanból, növénytanból. Ugye ezeket a témákat a gimnáziumok csak ekkora részletességgel tárgyalják, hogy "ökológia" ami 1000 más dolgot magába foglal, sokkal nagyobb részletességgel, de ez minden más témánál így van biológiából. Nem fogom a testvérem szakmai tudását fitogtatni, biztos vagyok benne, hogy az emberek egy jó része hallott már róla. Szóbeli biosz emelten egy ilyen témakörből felépülő tétel elmondása után nagyon korrektül pontozták az elméleti részt, csak éppen az előadásmódra nem kapott pontot. Ami őt ismerve nem kicsit nevetséges, ugyanis ha valamivel, akkor az előadásmódjával biztos, hogy nincs probléma.

Ha rosszindulatú a vizsgáztató tanár, akkor talál rá módot, hogy a biosz szóbelit is lepontozza. Ennyit erről.. Persze ez ne legyen általánosítás senki számára, magam is találkoztam nagyon kedves, okos és rendes vizsgáztató tanárokkal, de volt ilyen is. Lehet szépíteni a dolgot, meg mentegetőzni, hogy biztosan hazudok, meg valójában biztosan én vagyok a hülye, mert nincs olyan, hogy képzetlen tanár (bár ez elég naiv felfogás ismervén a mai ttudományos oktatást gimnáziumokban) én tudom, hogy nekem van igazam. Azt is tudom, hogy soha nem bizonyíthatom, hogy emiatt pontoztak le szóbelin, mert nem készült felvétel a vizsgáról és addig én egyedül állok mindenkivel szemben. A lényeg, hogy én kiválóan tudtam az anyagot, még most is nagyon jól tudom és ezen az ő tudatlanságuk sem változtat.

2014. ápr. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet. Mo-n annyira jellemzo ez a jelenseg. Kontraszelekcio eredmenye. Konkluzio. Vigyel magaddal diktafont. Es meg egy tipp. Bent ulhet a szulo!!! Jogszabaly engedi ;-) .
2014. máj. 1. 03:29
 6/12 anonim ***** válasza:

No lám, mégiscsak sikerült általánosítani, jó alkalom egy kis anyázásra, önhergelésre, mint a bokszolóknál, vagy mint a nyuszika a fűnyíróval. Így már eleve úgy mehetsz oda, hogy "tudod, mit csinálj, róka,a fűnyíróddal!" Igaz, hogy még nincs semmi tapasztalatod az emelt érettségivel, de azért máris nagy mellénnyel közlöd, hogy ott kontraszelektált és rosszindulatú emberek ülnek. Gratulálok, erős jellem, erős logikával.


A szülő tényleg bent ülhet, de ha még az érettségin is anyuci szoknyája mögé akarsz bújni, akkor az inkább éretlenségi lesz. Lassan negyedszázados érettségiztetés alatt még sosem láttam olyan vizsgázót, aki örült volna, ha a szülő bent van a vizsgáján, de te lehetsz kivétel. (Sőt, a jogszabály még azt is leírja, hogy lehet megvédeni a vizsgázót az olyan szülőtől, aki mindenáron a nyakára akar ülni.) Viszont ez nem fog változtatni a felelet menetén és értékelésén, és utólag sem fogják a pontszámodat megváltoztatni azért, mert anyuci mindenkinek elmeséli, hogy az ő fiacskája okosabb volt, mint az egész bizottság. Sőt, diktafonfelvétel alapján sem változtatják meg. Viszont ha titokban ilyen felvételt készítesz, és azt bárhol mutogatni kezded vagy közzéteszed, az már bűncselekmény.


Sokkal egyszerűbb felkészülten odamenni.

2014. máj. 1. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

1; Ha beül anyukád a vizsgádra körülbelül semmit sem érsz el vele, max a vizsgáztatókat bosszantod fel, ugyanis legalább egy vizsgázónak bent kell lennie veled, amikor Te felelsz. Ez azért van, hogy kitalált dolgokat ne húzhass a vizsgáztatóidra, pl; hogy hangoskodtak, nem tudtál felkészülni miattuk, nem figyeltek a feleletedre stb..más egyébre nem való.


2; Véleményem szerint nincs törvényes lehetőséged arra, hogy hangfelvételt készíts a szóbeliről. Ha lenne, akkor minden egyes feleletről felvételt készítenének. Viszont, amennyiben Te felvételt készítesz a vizsgáztatóid tudta nélkül, sérted a személyiségi jogaikat. A felvételt sehol nem használhatod fel ellenük sőt, ha kiderül, hogy mit csináltál még jól meg is büntetnek miatta.


Valóban nem kell általánosítani, mert, mint elmondtam ÉN IS TALÁLKOZTAM korrekt, kedves és nagyon felkészült vizsgáztatókkal. Amit leírtam azért tettem, hogy halljanak róla mások is, szégyenszemre ilyen is előfordul és ez ellen a diák semmit sem tehet! Nem pedig azért, hogy azután minden érettségiző úgy üljön be felelni, hogy a tanár buta, sőt szemét is, mert nem pontoz korrektül. Ez meg fog látszani a hozzáállásodon is, ami valóban nem jó pont a szemükben. És igenis bízom abban, hogy a nagy többség nagyon jól vizsgáztat!

2014. máj. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"ugyanis legalább egy vizsgázónak bent kell lennie veled, amikor Te felelsz. Ez azért van, hogy kitalált dolgokat ne húzhass a vizsgáztatóidra"


Ez viszont tévedés, urban legend. A vizsgaszabályzatban nyoma sincs ilyesminek. Pont azért van bizottság és elnök a középszinten és 3 tagú tantárgyi bizottság az emelten, hogy biztosítva legyen a törvényesség, amit egy másik vizsgázó, aki nem is ismeri a jogszabályokat, nem kell, hogy tanúsítson. Egyébként ha bent ülne egy tök idegen diák egy másik iskolából az emelt szóbelijén, mihez kezdene vele? Aki utána felel, az készül a sajátjára, aki előtte, azt nem tarthatják ott, és egyébként se tudná megtalálni az illetőt utána.

2014. máj. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nincs benne a jogszabályban, nem olvastam utána. Ez olyan természetes volt számomra, hogy biztosan így van, ugyanis amikor én vizsgáztam 2-en voltunk és meg kellett várnunk egymást. Illetve amikor többen vannak az utolsó előttinek bent kell maradnia az utolsó feleletén. Ráadásul a tanárok mondták, hogy azért kell így történnie, mert előírás. Viszont, ha nem az, akkor fogalmam sincs, hogy mi értelme van..:-)
2014. máj. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mondom, hogy urban legend. Mi értelme van általában egy urban legendnek? :-)
2014. máj. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!