Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A tanárom nem akar engedni...

A tanárom nem akar engedni érettségizni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Végzős vagyok, a magyartanárom nem enged érettségizni, mert kevés a jegyem. A magyar órák 30%-áról biztosan hiányoztam ebben a félévben, viszont előző fél évben alig hiányoztam. Azt írta, hogy szünet utáni hétfőn van lehetőségem felelni, de nekem akkor matekból kell megírnom a kisérettségit (sajnos arról is hiányoztam, ha nem írom meg akkor nem érettségizhetek matekból), az 8 órától tart 10 óráig, a magyar tanárom meg csak akkor ,ér rá amikor a kisérettségit kellene megírnom. Egyébként a jegyeim egy része azért nincs meg, mert a tanár gyakran túllépte a kijavításra adott időt, és ilyenkor el lehetett dönteni hogy kérjük-e a jegyet. Kedden meg már szerintem nincs lehetőség javításra. Valami erélyesebb megoldás kellene, mert az előző két üzenetemre nem reagál a tanár (facebook-on írtam neki, és mindkétszer kiírta hogy látta).
2014. ápr. 20. 10:20
 1/4 A kérdező kommentje:
Egyébként ez emelt magyar fakt, sima magyar órára nem is kell járnom. Mielőtt megkérdezi valaki hogy minek jelentkeztem magyar faktra, előre leírom hogy kötelező volt választanunk, és olyan faktot amire menni akartam volna nem indítottak.
2014. ápr. 20. 10:27
 2/4 anonim ***** válasza:
szüleiddel beszéld meg. menjenek be hozzá.
2014. ápr. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
59%

SOS beszélj az igazgatóval, te vagy a szüleid.

Ilyen esetben el kell dönteni, hogy le lehet-e zárni a meglévő jegyek alapján. Ezt alapvetően a tanár dönti el, de ha az ő hibájából kevés a jegyed, és be tudod mutatni, hogy hány dolgozatra nincs jegyed a késés miatt, akkor azt az igazgató előtt nehezen tudja kimosni.


Vagy pedig mondd meg neki, hogy mégiscsak szeretnéd azokat az akkor el nem fogadott jegyeket, mert rájöttél, hogy még azokkal is jobban jársz, mint a bukással.

2014. ápr. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Itt valami nagy gonoszság van, tisztességes helyen nem mondaná a magyartanár, hogy csak akkor ér rá, amikor matekból írsz kisérettségit. Vagy a matektanárt kéred meg, hogy később kezdhesd a matekot, vagy a szüleid mennek be a magyartanárhoz, és ha hajthatatlan, akkor még azzal a lendülettel az igazgatóhoz, de szerdán.

Összesen hány és milyen jegyed van? A 30% az egész évre vonatkozik, tehát ha van kétszer annyi jegyed, mint a heti óraszám, arra már le lehet osztályozni. Ha nem bukásra állsz, hanem azt mondja, hogy a kevés jegy miatt osztályozhatatlan vagy, akkor viszont ki kellett volna jelölniük hivatalos osztályozóvizsga-időpontot. Várom szerdán a fejleményeket.

2014. ápr. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!