Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyit számít diplománál az...

Mennyit számít diplománál az iskola híre, neve?

Figyelt kérdés
Tehát mennyivel ér többet mondjuk egy BME-s diploma, mint egy Miskolci egyetemen végzett?

2014. ápr. 22. 13:18
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Természetesen számít, hogy melyik egyetemről van a diplomád, de ezt a különbséget elég nehéz számszerűsíteni. Ahogy az emberek többségének, úgy nekem is inkább a saját egyetemem (BME) felé húz jobban a szívem, de a kedvedért megpróbáltam összegyűjteni pár statisztikát, ami próbálja objektívan összehasonlítani az adott intézményeket.


A legtöbb ilyen statisztika a már végzett hallgatókról tudomásom szerint a felvi oldalán található meg: [link]

A Diplomás Pályakövető rendszer legfrissebb (2012-es) adatai pedig az alábbi linken érhetőek el: [link]

Itt szép részletesen végigveszi az adott intézmények egyes karait, megtalálhatod a munkanélküliek arányát, a havi nettó átlagfizetések értékét, és még sok egyebet.


Egy másik fontos szempont lehet a felsőfokú intézmények presztízse, azaz a munkáltatói oldal mennyire tartja értékesnek az onnan jövő diplomát.

A GVI 2010-es (kicsit régi) kiadványa: [link]

A 28. oldalon látható a műszaki, mérnöki karok presztízspontjai.

Kicsit frissebb, 2013-as adatok:

[link]


A végére még annyit, hogy ez mind csak statisztika, igazán rajtad múlik csak, hogy mennyit tudsz ebből érvényesíteni. Mindezek mellett fontos (sőt talán fontosabb is) már az egyetem mellett minél több szakmai tapasztalat gyűjtése, idegen nyelvek elsajátítása, TDK dolgozatok írása, szakmai öntevékeny körökben való részvétel, különböző extra tevékenységek felmutatása, stb.

2014. ápr. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Van aki nézi, de egy állásinterjún pl. sokkal inkább azt nézik, hogy hogyan szerepelsz, mennyire vagy felkészült. Mindkét egyetem nagyon jó, bármelyikben is végeztél. Hátrány nem ér egyik miatt sem! :)
2014. ápr. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszolón meglepődtem. Tanulnak értelmes emberek is a BME-n, akik nem egyszerűen "a BME az BME" indokkal lezártnak tartanák a kérdést. Nyilván mindenkinek a szíve a saját egyeteméhez húz, de ilyen kérdésnél eddig ez volt a legkorrektebb válasz, amit itt olvastam.
2014. ápr. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
semennyivel.
2014. ápr. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Álláskeresésénél? Bármi számíthat! Akár a szemed színe is! Nem tudhatod, hogy az éppen Veled szemben ülő HR - es, vagy a személyesen a munkáltató éppen milyen kritériumok alapján dönti el, hogy kellesz -e neki.


Ja, ami az álláshirdetésekben szerepel feltételként, az egy nagy baromság!


Azok csak az alapok, csalok arra jók, hogy a jelentkezők egy részét kiszűrjék. Valójában sokkal inkább a személyes szimpátia a lényeg.

2017. jan. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!