Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan keszuljek tortenelem...

Hogyan keszuljek tortenelem erettsegire, ha nagyon nem erdekel?

Figyelt kérdés
teljesen mas iranyba tanulok tovabb, de azert 60%-ra szeretnem megirni. mennyi eselyem van csak az atlasszal ezt elerni? szobelire tanulnek mar, csak irasbelihez nincs idom/energiam.

2014. ápr. 24. 23:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Középszintű töri érettségin sokkal inkább a kompetenciára mennek rá, nem a lexikai tudásra az írásbeli részen. Ha van egy jó atlaszod, elég logikád, hogy használni tudd meg lehet írni kényelmesen egy négyesre.

A kevésbé fontos évszámokat nem kérdezhetik az egyszerűbbeket mind tartalmazza az atlasz, ami inkább fontos, hogy az esszéket jól megtudd írni, de ehhez is kapsz forrást, elég ha a módszerét begyakorlod, ha van annyi tudásod, hogy logikusan, ok-okozati kapcsolatban fogalmazd meg az események lezajlását.

2014. ápr. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes lenne átnézned a 12. osztályos anyagokat, mert az érettségi 60%-a abból áll.
2014. ápr. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 delusion ***** válasza:
100%
Ezt így nem túl korrekt kijelenteni, de a 60% gyakorlatilag adottság középszinten. Ellébecoltam az egész középiskolát, XIX. század előtti eseményekhez semmi közöm, mégis kiraktam 90x%-ot. Ez nem feltétlen engem, sokkal inkább a középszintű érettségi szemléletét minősíti - továbbá azt a tényt, hogy arányaiban valóban lényegesen több XX. század van benne, mint ahogy írták is előttem. Azt átnézném a helyedben, szerintem messze a legérdekesebb és legrelevánsabb a négy év anyagából.
2014. ápr. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat, XX. szazadot hetvegen atnezem !!
2014. ápr. 28. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!